Loading...
9

Kurs Doszkalający

Trener Medyczny

22 Lekcji w tym: 24h 35m + 404 stron skryptów

Dla Kogo Jest Ten Kurs?

Chcesz pracować nad rozwojem zdrowia i formy u klientów lub zmagasz się z kontuzjami i chcesz się od nich uwolnić na dobre?

Bez tracenia czasu na nieskuteczne metody i kursy teoretyczne - Postaw na skuteczną, innowacyjną wiedzę sprawdzoną w praktyce!

Co Da Ci Ten Kurs?

będziesz skutecznie pracować ze sportowcami nad prewencją występowania kontuzji i powrotem do pełnej sprawności i formy po urazach,
nauczysz się oceniać stan zdrowia klientów oraz dostosowywać plany treningowe do ich potrzeb,
nauczysz się indywidualizować parametry treningowe względem predyspozycji i potrzeb sprawnościowych klientów,
poprawisz wyniki sportowe swoich podopiecznych (i swoje!),
podniesiesz tempo budowy zdolności motorycznych u podopiecznych,
uchronisz swoich podopiecznych (i siebie!) przed kontuzjami,
zwiększysz swoje kompetencję trenerskie,
zbudujesz autorytet jako trener medyczny, co pozwoli rozszerzyć ilość odbiorców Twoich usług,
poznasz innowacyjne metody i techniki pracy z klientem „bólowym”,
zwiększysz swoje możliwości zarobkowe, oferując wysokiej jakości usługi trenera medycznego, które są obecnie bardzo poszukiwane na rynku,
dołączysz do grona Elitarnych Trenerów, którzy szkolą świadomie, bezpiecznie i skutecznie.

Fakty o Kursie

Kurs jest internetową wersją stacjonarnego szkolenia, opiera się na tej samej podstawie programowej i spełnia te same standardy.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu autorów kursu, dra nauk medycznych i nauk o zdrowiu Michała Pietrzaka oraz fizjoterapeuty mgr Jakuba Cieniawskiego- kurs wyposaży Cię w wiedzę, którą dotychczas znali tylko najlepsi fizjoterapeuci i trenerzy poziomu mistrzowskiego międzynarodowego.

Trener Medyczny

Chcesz pracować nad rozwojem zdrowia u klientów personalnych? 

 Borykasz się z kontuzjami i zastanawiasz się gdzie leży ich przyczyna?

 Ukończyłeś kurs Trenera Personalnego i szukasz dalszego rozwoju? 

Bez tracenia czasu na nieskuteczne metody i kursy teoretyczne - Postaw na rzetelną wiedzę sprawdzoną w praktyce! 

 Nasi Szkoleniowcy codziennie sprawdzają swoją wiedzę w praktyce. 

Wiedzą, jak ważne jest indywidualne podejście do treningu. 

To przynosi upragnione efekty treningowe! 

Tego doświadczenia nie znajdziesz pośród teoretyków.

Kierownik Merytoryczny

Dr Michał Pietrzak

kierownik merytoryczny

Dr n. med. i n. o zdrowiu

Dwukrotny Olimpijczyk

Finalista Igrzysk olimpijskich Rio de Janeiro 2016

5-cio krotny medalista Mistrzostw Europy

Trener Przygotowania Motorycznego medalistów mistrzostw świata, medalistów mistrzostw Europy, olimpijczyków

Fizjoterapeuta, Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii

Trener Kadry Narodowej PZBiS

Poznaj Nas

Kto wyszkoli Cię na Elitarnego Trenera?

Justyna Ostrowska

justyna

Trener Personalny

Trener Przygotowania Motorycznego

Medyczny Trener Personalny

Terapeuta Ruchowy

Więcej
Strona internetowa Instagram Facebook Youtube TikTok

Michał Pietrzak

michal

Dr n.med i n. o zdr.

Fizjoterapeuta

Trener Przygotowania Motorycznego

Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii

Więcej
Instagram Facebook

Poznaj moduły kursu

Autorytety

Jeżeli jesteś TRENEREM personalnym / przygotowania motorycznego, czy sportowcem, doskonale wiesz, że…

Każdy dzień przynosi przełomowe wyniki badań z zakresu treningu i fizjoterapii, dlatego warto śledzić nowinki i wciąż poszerzać swój warsztat

Jedyna słuszna praca z podopiecznym to dobór metod i narzędzi do jego indywidualnych predyspozycji

Należy działać kompleksowo, nie doraźnie! Sama wiedza z zakresu treningu, czy fizjoterapii to za mało. Jedynie połączenie obu obszarów jest prawdziwym gwarantem sukcesu, który przekłada się na realne wyniki.

Warto uczyć się od autorytetów, którzy sprawdzili swoją wiedzę w praktyce

Dlatego…

Wybierając kurs „Trenera Medycznego” w Elitarnym Treningu rozwiniesz zarówno swoje postępowanie treningowe, jak i włączysz do niego elementy fizjoterapii – bądź pewien! Podziękują Ci za to wszyscy Twoi podopieczni.

Kurs „Trenera Medycznego” zapewni rozwój warsztatu trenerowi personalnemu, przygotowania motorycznego i fizjoterapeucie.

certyfikat

Stań się Elitarnym Trenerem

wybierz kurs:

Trener Medyczny

Aktualnie w cenie

1499 zł

Wciąż się zastanawiasz ?

Rozumiemy to.

Kurs Trener Medyczny to
inwestycja bez ryzyka

Kurs Trener Medyczny prowadzony w Elitarnym Treningu objęty jest programem "Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Dbamy o wysoki poziom szkolenia ponieważ zależy nam na zadowoleniu kursantów.
Gwarancja satysfakcji to zabezpieczenie Twojej inwestycji w nasz kurs.

gwarancja

Założenia gwarancji satysfakcji są proste: NIE PONOSISZ ŻADNEGO RYZYKA związanego z zakupem. Jeżeli z jakichkolwiek powodów zakupiony kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, poinformuj nas o tym w ciągu 30 dni od zakupu, a otrzymasz zwrot pieniędzy.

Gdzie jest haczyk?

Nie ma!

Jesteśmy pewni o wysokiej jakości naszych kursów online i przekazywanej wiedzy przez naszych specjalistów:
Michal i Justyna

Wywiad zdrowotny i sprawnościowy

Jeśli, jako trenerzy czy rehabilitanci, chcemy stworzyć skuteczny program treningowy dla podopiecznych, powinniśmy spojrzeć na klienta jak na ciąg wzajemnie oddziałujących na siebie powiązań, a przede wszystkim zrozumieć je – aby zdiagnozować, a następnie wyeliminować słabe ogniwo, ograniczające efektywność pracy treningowej. Musimy mieć świadomość, iż zaburzenia w jednym ogniwie, mogą prowadzić do zmian, często w odległych częściach ciała. Dlatego podstawową zasadą rehabilitacji i treningu jest INDYWIDUALIZACJA. Trener, który nie rozpoznaje indywidualnych predyspozycji swojego podopiecznego, naraża go na przetrenowanie, niedotrenowanie lub utratę zdrowia. Rehabilitant bez zwrócenia uwagi na indywidualne potrzeby sprawnościowe pacjenta będzie leczył ból, nie eliminując przyczyn występowania dolegliwości, które powrócą z biegiem czasu.

Patofizjologia

Programowanie efektywnego planu ćwiczeń usprawniających i leczniczych wymaga znajomości mechanizmów powstawania urazów i przeciążeń. Jest to wiedza niezbędna do zaprogramowania efektywnego planu rehabilitacji i maksymalizacji tempa budowy sprawności fizycznej, reedukacji wzorców ruchowych oraz prewencji występowania dolegliwości bólowych u pacjenta w przyszłości. Kuba w swoim wykładzie „Patofizjologia wybranych jednostek klinicznych” nie tylko zapozna Was z przyczynami występowania najczęstszych kontuzji i dolegliwości bólowych, ale przede wszystkim podpowie Wam w jaki sposób ustrzec podopiecznych przed ich wystąpieniem.

Stretching

Aby Nasze ciało miało szansę ergonomicznie i efektywnie pracować niezależnie od wybranego rodzaju aktywności fizycznej- należy wyeliminować wszelkie kompensacje i zaburzenia w przebiegu prawidłowych wzorców ruchowych przy jednoczesnym podniesieniu temperatury ciała osoby ćwiczącej. Wszelkie ograniczenia w ruchomości stawów i mobilności tkanek miękkich mogą negatywnie wpływać na efektywność podejmowanych form aktywności fizycznej a przede wszystkim zwiększać ryzyko występowania przeciążeń i kontuzji. Szczegółowa analiza poziomu sprawności fizycznej i potrzeb naszego ciała, dzięki przeprowadzonemu Screeningowi – daje Nam szansę zaprogramować efektywnie rozgrzewkę, która podniesie efektywność każdego rodzaju aktywności fizycznej w części głównej treningu.

Prewencja bolesności odcinka lędźwiowego

Proces diagnostyczny przyczyn występowania dolegliwości bólowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa jest niezwykle ważny w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania i prewencji dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Nam informacji, która struktura jest zamieszana w powstawanie dolegliwości bólowych naszych pacjentów i podopiecznych. Wiedza ta da Nam możliwość wyeliminowania przyczyny kontuzji czy dolegliwości bólowych, dzięki czemu w pełnym komforcie będziemy mogli podejść do wdrażania procesu treningowego.

Ćwiczenia usprawniające będące następstwem oceny poziomu sprawności fizycznej

Podczas aktywności fizycznej, ograniczony zakres ruchu w jednym stawie czy osłabiony mięsień (słabe ogniwo), zaburzać będzie prawidłowy wzorzec ruchowy. W takiej sytuacji zachowanie funkcji ruchu wymaga kompensacji w innym segmencie ciała poprzez zwiększony zakres ruchu sąsiedniego stawu, co może też prowadzić do przeciążenia tkanek.. Opanowanie umiejętności przeprowadzania testów funkcjonalnych (Screeningowych) oraz umiejętność doboru ćwiczeń usprawniających pod wyniki przeprowadzonego wywiadu sprawnościowego klienta, da Nam informację, które grupy mięśniowe są osłabione, które są przykurczone oraz jakie wady postawy występują u naszego podopiecznego. Wiedza ta jest bezwzględnie niezbędna do zaprogramowania indywidualnego procesu rehabilitacji oraz maksymalizuje tempo budowy zdolności motorycznych Naszych klientów/sportowców.

Specyficzne testy diagnostyczne w fizjoterapii

Proces diagnostyczny i interpretacja wyników testów screeningowych jest niezwykle ważna w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Nam informacji, która struktura jest zamieszana w powstawanie dolegliwości bólowych naszych pacjentów i podopiecznych. Wiedza ta da Nam możliwość wyeliminowania przyczyny kontuzji czy dolegliwości bólowych, dzięki czemu w pełnym komforcie będziemy mogli podejść do wdrażania technik manualnych oraz ćwiczeń.

Manualne techniki lecznicze tkanek miękkich

Istotą systemu naprawczego, który promujemy w Elitarnym Treningu, jest połączenie screeningu, terapii manualnej oraz indywidualnie zaplanowanego treningu. Terapia manualna, wykorzystanie Masażu Tkanek Głębokich jest niezmiernie ważne, szczególnie u pacjentów bólowych, u których kontuzja nie pozwala rozpocząć w pełni procesu treningowego. Dzięki technikom pokazanym w tym materiale, będziemy mogli znieść ból oraz poprawić utraconą funkcję pacjenta. Resztę osiągniesz poprzez zindywidualizowany trening 😉

Ćwiczenia siłowe korekcyjne/funkcjonalne

Podczas filmu instruktażowego zapoznasz się z prawidłową/ funkcjonalną techniką ćwiczeń siłowych korekcyjnych/funkcjonalnych w oparciu o wzorce ruchowe. Materiał wideo nauczy Cię również umiejętności diagnostyki sprawności fizycznej na bazie przebiegu wzorców ruchowych.

Anatomia funkcjonalna obręczy barkowej

Trenerzy oraz osoby zajmujące się usprawnianiem ruchowym często mają problemy ze zrozumieniem funkcjonalnej pracy obręczy barkowej oraz roli struktur wchodzących w jej skład. Dlatego przed przystąpieniem do tematu usprawniania i leczenia dysfunkcji struktur obręczy barkowej zapoznasz się z topografią oraz współpracą lokalnych stabilizatorów, globalnych stabilizatorów oraz globalnych mobilizatorów wprawiających w efektywny ruch obręcz barkową oraz całą kończynę górną. Wszystko to przy pomocy instynktowego programu prezentującego szkielet człowieka w ruchu. Program ten pozwala na wizualizację omawianych struktur anatomicznych i funkcji odpowiednich grup mięśniowych wprawiających szkielet w ruch. Taka forma graficznego przedstawienia tematu anatomii pozwala w prosty sposób zrozumieć skomplikowane powiązania grup mięśniowych między sobą, co jest podstawą zrozumienia prozdrowotnej biomechaniki ruchu ciała człowieka.

Prewencja występowania urazów w sporcie

Urazy. Towarzyszą nam od zawsze i w zasadzie; w pewnym zakresie jesteśmy na nie skazani. Nasz narząd ruchu, choć doskonały w swojej konstrukcji, nie zawsze może przeciwstawić się siłom, które pojawiają się podczas treningów czy rywalizacji prowadzonej na najwyższym poziomie. Dlatego stale szukamy nowych metod zapobiegania i leczenia kontuzji. Dziś potrafimy szerzej spojrzeć na urazy sportowe, dzięki czemu wiadomo np., że aby chronić staw skokowo-goleniowy przed skręceniem, należy wzmacniać mięsień pośladkowy średni. Aby chronić staw ramienny – należy stabilizować łopatkę i tułów oraz uruchamiać stawy biodrowe… Dlatego uczymy patrzeć na ludzkie ciało jak na całość, pokazując powiązania między jego segmentami (znajdującymi się powyżej i poniżej dysfunkcji) oraz wykrywać zaburzenia, które mogą być przyczyną powstania urazu.

Odnowa biologiczna

Co podnosi efektywność programów treningowych i usprawniających? Jakie są metody unikania kontuzji? Co przyśpieszy tempo regeneracji powysiłkowej? Odpowiedzi na takie oraz wiele innych pytań, związanych ze skutecznymi metodami odnowy biologicznej, padną podczas naszego wykładu online. Swoją fachową wiedzę, doświadczenie oraz cenne, praktyczne wskazówki, przekażą prowadzący go wspólnie Jakub Cieniawski oraz Michał Pietrzak.

Justyna Ostrowska to jedna z najwybitniejszych postaci w świecie wychowania fizycznego i treningu personalnego. Absolwentka prestiżowych studiów dziennych I i II stopnia na Wydziale Wychowania Fizycznego AWF w Krakowie oraz studiów dziennych I stopnia na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie wiedzy o kulturze fizycznej dla Instruktorów Siłowni oraz Trenerów Personalnych, a także jest szkoleniowcem z wieloletnim stażem w treningu siłowo-szybkościowym.

Jako Trener Przygotowania Motorycznego, Medyczny Trener Personalny oraz Trener II klasy Lekkiej Atletyki- Justyna Ostrowska osiągnęła wspaniałe wyniki, prowadząc swoich Podopiecznych do szczytów swoich możliwości. Znana ze swojego indywidualnego podejścia do każdego z Podopiecznych, kieruje się bezpieczeństwem, precyzją oraz funkcjonalnością ćwiczeń, by pomóc im osiągnąć sukces i poprawić jakość swojego życia.

Jako była zawodniczka AZS AWF Kraków i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w skoku w dal oraz trójskoku, Justyna Ostrowska ma wyjątkową wiedzę i doświadczenie w dziedzinie sportu, które skutecznie wykorzystuje w swojej pracy z Podopiecznymi. Jej 7-letnie doświadczenie w treningu młodzieży oraz dorosłych jest nieocenione, a jej motto treningowe "Nie szkodzić" sprawia, że jej Podopieczni osiągają świetne wyniki, jednocześnie poprawiając swoje zdrowie i samopoczucie.

Jej wiedza, doświadczenie i umiejętności czynią ją jednym z najlepszych trenerów i autorytetów w Polsce.

Justyna Ostrowska Szkoleniowiec Prezes Elitarnego Treningu

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu- Michał Pietrzak to prawdziwy gigant w świecie kultury fizycznej. Jego wiedza i doświadczenie są nieocenione dla każdego, kto pragnie osiągnąć szczyty swoich możliwości fizycznych i budowy zdolności motorycznych w każdej dyscyplinie sportu. Dr Michał Pietrzak to były szef działu medycznego i nauk o sporcie w TSP Podbeskidzie Bielsko-Biała, a obecnie to Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii w Katowicach. Dr Michał Pietrzak to autorytet w dziedzinie rehabilitacji ruchowej, reedukacji wzorców ruchowych, ćwiczeń korekcyjnych oraz przede wszystkim indywidualizacji każdego aspektu treningu sportowego i treningu personalnego.

Dr Michał Pietrzak jest jednym z niewielu osób w Polsce, którzy posiadają nkiezwykle szerokie spektrum kompetencji, wiedzy i umiejętności z zakresu treningu i rehabiliacji ruchowej, zapewniającej progres sportowy oraz rozwoju poziomu sprawności fizycznej każdemu sportowcowi, pacjentowi oraz klientowi personalnemu. To wszystko dzięki ukończeniu studiów magisterskich na wydziale wychowania fizycznego oraz fizjoterapii oraz studiów doktoranckich na najlepszej w Polsce Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. To wszystko miało miejsce w trakce bardzo owocnej kariery sportowej dr Michała Pietrzaka, w trakcie której dwukrotnie reprezentował nasz kraj podczas igrzysk olimpijskich (Podczas XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył 7-me miejsce), 5-cio krotnie zdobywał medale Mistrzostw Europy oraz medal Letniej Uniwersjady. Współpracujący z nim zawodnicy to wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata, Europy, wielokrotni medaliści Mistrzostyw Polski wielu dyscyplin sportu, klienci personalni oraz pacjenci.

Obecnie Dr Michał Pietrzak jest Prezesem Śląskiego Centrum Fizjoterapii, gdzie każdego dnia dzieli się swoim niezwykle bogatym doświadczeniem i wiedzą, pomagając zawodnikom w osiąganiu najwyższych celów w sporcie, klientom personalnym podnieść komfort życia i wyrzeźbić ciało a pacjentom pozbyć się dolegliwości bólowych oraz zreedukować wzorce ruchowe.

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu- Michał Pietrzak

Klaudia Stolarska to niezwykle utytułowany i doświadczony szkoleniowiec, który posiada wiele certyfikatów i specjalizacji z zakresu treningu personalnego, terapii ruchowej oraz przygotowania motorycznego. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie niwelowania wpływu słabych ogniw w sprawności fizycznej swoich klientów oraz współpracujących z nią sportowców na poziomie elite.Klaudia kieruje się zasadą, że usprawnianie stanowi podstawę jej pracy, a treningi mają na celu reedukację wzorców ruchowych.

Jej profesjonalizm i skuteczność w pracy zostały docenione przez wielu klientów personalnych oraz sportowców, którzy z powodzeniem osiągają swoje cele pod jej okiem. Klaudia jest mentorem wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz finalistów Mistrzostw Świata. Jej wiedza oraz umiejętności są nieocenione w branży treningowej, a jej podejście indywidualne do każdego klienta sprawia, że jest ona jednym z najbardziej cenionych szkoleniowców w swojej dziedzinie.

Klaudia Stolarska Szkoleniowiec

Szkoleniowcem w Elitarnym Treningu, odpowiadającym za szkolenia z zakresu wiedzy o fizjoterapii jest mgr. Jakub Cieniawski 👏

✅Kuba to doświadczony fizjoterapauta, szkoleniowiec i właściciel nowoczesnego centrum rehabilitacji RehAbility Jelenia Góra ✅Kuba na co dzień spełnia się w indywidualnej pracy z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz bólowymi. ✅Ogromnym doświadczeniem, które wpłynęło na pracę Jakuba, była funkcja głównego fizjoterapeuty reprezentacji Polski w Polskim Związku Bobslei i Skeletonu, gdzie otaczał się specjalistami z całego świata, z dziedziny fizjoterapii sportowej. ✅Kuba jest obecnie certyfikowanym Instruktorem w FRSC w akupunkturze Master Tung

Klaudia Stolarska Szkoleniowiec
Photo of the day
PROF. DR HAB. Janusz Iskra
Photo of the day
Monika Szczęsna
Photo of the day
Piotr Łącz
Photo of the day
DR HAB. Krzysztof Przednówek PROF nadzw.
Photo of the day
DR n Med. Paweł Gwiazdoń
Photo of the day
DR HAB. n Med Adam J.Białas PROF nadzw