Loading...
9
logo

Chcesz pracować nad rozwojem zdrowia i formy u klientów lub zmagasz się z kontuzjami i chcesz się od nich uwolnić na dobre?

Bez tracenia czasu na nieskuteczne metody i kursy teoretyczne - Postaw na skuteczną, innowacyjną wiedzę sprawdzoną w praktyce!

logo
logo

Kurs jest internetową wersją stacjonarnego szkolenia, opiera się na tej samej podstawie programowej i spełnia te same standardy.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu autorów kursu, dra nauk medycznych i nauk o zdrowiu Michała Pietrzaka oraz fizjoterapeuty mgr Jakuba Cieniawskiego- kurs wyposaży Cię w wiedzę, którą dotychczas znali tylko najlepsi fizjoterapeuci i trenerzy poziomu mistrzowskiego międzynarodowego.

Po ukończeniu kursu:

  • będziesz skutecznie pracować ze sportowcami nad prewencją występowania kontuzji i powrotem do pełnej sprawności i formy po urazach,
  • nauczysz się oceniać stan zdrowia klientów oraz dostosowywać plany treningowe do ich potrzeb,
  • nauczysz się indywidualizować parametry treningowe względem predyspozycji i potrzeb sprawnościowych klientów,
  • poprawisz wyniki sportowe swoich podopiecznych (i swoje!),
  • podniesiesz tempo budowy zdolności motorycznych u podopiecznych,
  • uchronisz swoich podopiecznych (i siebie!) przed kontuzjami,
  • zwiększysz swoje kompetencję trenerskie,
  • zbudujesz autorytet jako trener medyczny, co pozwoli rozszerzyć ilość odbiorców Twoich usług,
  • poznasz innowacyjne metody i techniki pracy z klientem „bólowym”,
  • zwiększysz swoje możliwości zarobkowe, oferując wysokiej jakości usługi trenera medycznego, które są obecnie bardzo poszukiwane na rynku,
  • dołączysz do grona Elitarnych Trenerów, którzy szkolą świadomie, bezpiecznie i skutecznie.

Trener Medyczny

w cenie

1499 zł

404 stron skryptów
ponad 24h nagrań

Poznaj moduły kursu

logo

Lista modułów:

  • 1. Wywiad zdrowotny i sprawnościowy
  • 2. Patofizjologia
  • 3. Stretching
  • 4. Prewencja bolesności odcinka lędźwiowego
  • 5. Ćwiczenia usprawniające będące następstwem oceny poziomu sprawności fizycznej
  • 6. Specyficzne testy diagnostyczne w fizjoterapii
  • 7. Manualne techniki lecznicze tkanek miękkich
  • 8. Ćwiczenia siłowe korekcyjne/funkcjonalne
  • 9. Anatomia funkcjonalna obręczy barkowej
  • 10. Prewencja występowania urazów w sporcie
  • 11. Odnowa biologiczna

Wciąż się zastanawiasz?

Rozumiemy to.

Kurs Trener Medyczny to inwestycja bez ryzyka

Kurs objęty jest programem "Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Gwarancja satysfakcji to zabezpieczenie Twojej inwestycji w nasz kurs.

Założenia gwarancji satysfakcji są proste: NIE PONOSISZ ŻADNEGO RYZYKA związanego z zakupem. Jeżeli zakupiony kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, poinformuj nas o tym w ciągu 30 dni od zakupu, a otrzymasz zwrot pieniędzy.

gwarancja

Poznaj autora kursu:

logo
dr nauk medycznych i nauk o zdrowiu Michał Pietrzak
fizjoterapeuta, Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii
dwukrotny olimpijczyk,
Finalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016
5-krotny medalista Mistrzostw Europy, medalista Uniwersjady,
Trener Kadry Narodowej PZBiS,
Trener medalistów mistrzostw Europy, Świata, Pucharów Świata wielu dyscyplin sportu

Co mówią o nas kursanci

Wywiad zdrowotny i sprawnościowy

Jeśli, jako trenerzy czy rehabilitanci, chcemy stworzyć skuteczny program treningowy dla podopiecznych, powinniśmy spojrzeć na klienta jak na ciąg wzajemnie oddziałujących na siebie powiązań, a przede wszystkim zrozumieć je – aby zdiagnozować, a następnie wyeliminować słabe ogniwo, ograniczające efektywność pracy treningowej. Musimy mieć świadomość, iż zaburzenia w jednym ogniwie, mogą prowadzić do zmian, często w odległych częściach ciała. Dlatego podstawową zasadą rehabilitacji i treningu jest INDYWIDUALIZACJA. Trener, który nie rozpoznaje indywidualnych predyspozycji swojego podopiecznego, naraża go na przetrenowanie, niedotrenowanie lub utratę zdrowia. Rehabilitant bez zwrócenia uwagi na indywidualne potrzeby sprawnościowe pacjenta będzie leczył ból, nie eliminując przyczyn występowania dolegliwości, które powrócą z biegiem czasu.

Patofizjologia

Programowanie efektywnego planu ćwiczeń usprawniających i leczniczych wymaga znajomości mechanizmów powstawania urazów i przeciążeń. Jest to wiedza niezbędna do zaprogramowania efektywnego planu rehabilitacji i maksymalizacji tempa budowy sprawności fizycznej, reedukacji wzorców ruchowych oraz prewencji występowania dolegliwości bólowych u pacjenta w przyszłości. Kuba w swoim wykładzie „Patofizjologia wybranych jednostek klinicznych” nie tylko zapozna Was z przyczynami występowania najczęstszych kontuzji i dolegliwości bólowych, ale przede wszystkim podpowie Wam w jaki sposób ustrzec podopiecznych przed ich wystąpieniem.

Stretching

Aby Nasze ciało miało szansę ergonomicznie i efektywnie pracować niezależnie od wybranego rodzaju aktywności fizycznej- należy wyeliminować wszelkie kompensacje i zaburzenia w przebiegu prawidłowych wzorców ruchowych przy jednoczesnym podniesieniu temperatury ciała osoby ćwiczącej. Wszelkie ograniczenia w ruchomości stawów i mobilności tkanek miękkich mogą negatywnie wpływać na efektywność podejmowanych form aktywności fizycznej a przede wszystkim zwiększać ryzyko występowania przeciążeń i kontuzji. Szczegółowa analiza poziomu sprawności fizycznej i potrzeb naszego ciała, dzięki przeprowadzonemu Screeningowi – daje Nam szansę zaprogramować efektywnie rozgrzewkę, która podniesie efektywność każdego rodzaju aktywności fizycznej w części głównej treningu.

Prewencja bolesności odcinka lędźwiowego

Proces diagnostyczny przyczyn występowania dolegliwości bólowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa jest niezwykle ważny w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania i prewencji dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Nam informacji, która struktura jest zamieszana w powstawanie dolegliwości bólowych naszych pacjentów i podopiecznych. Wiedza ta da Nam możliwość wyeliminowania przyczyny kontuzji czy dolegliwości bólowych, dzięki czemu w pełnym komforcie będziemy mogli podejść do wdrażania procesu treningowego.

Ćwiczenia usprawniające będące następstwem oceny poziomu sprawności fizycznej

Podczas aktywności fizycznej, ograniczony zakres ruchu w jednym stawie czy osłabiony mięsień (słabe ogniwo), zaburzać będzie prawidłowy wzorzec ruchowy. W takiej sytuacji zachowanie funkcji ruchu wymaga kompensacji w innym segmencie ciała poprzez zwiększony zakres ruchu sąsiedniego stawu, co może też prowadzić do przeciążenia tkanek.. Opanowanie umiejętności przeprowadzania testów funkcjonalnych (Screeningowych) oraz umiejętność doboru ćwiczeń usprawniających pod wyniki przeprowadzonego wywiadu sprawnościowego klienta, da Nam informację, które grupy mięśniowe są osłabione, które są przykurczone oraz jakie wady postawy występują u naszego podopiecznego. Wiedza ta jest bezwzględnie niezbędna do zaprogramowania indywidualnego procesu rehabilitacji oraz maksymalizuje tempo budowy zdolności motorycznych Naszych klientów/sportowców.

Specyficzne testy diagnostyczne w fizjoterapii

Proces diagnostyczny i interpretacja wyników testów screeningowych jest niezwykle ważna w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Nam informacji, która struktura jest zamieszana w powstawanie dolegliwości bólowych naszych pacjentów i podopiecznych. Wiedza ta da Nam możliwość wyeliminowania przyczyny kontuzji czy dolegliwości bólowych, dzięki czemu w pełnym komforcie będziemy mogli podejść do wdrażania technik manualnych oraz ćwiczeń.

Manualne techniki lecznicze tkanek miękkich

Istotą systemu naprawczego, który promujemy w Elitarnym Treningu, jest połączenie screeningu, terapii manualnej oraz indywidualnie zaplanowanego treningu. Terapia manualna, wykorzystanie Masażu Tkanek Głębokich jest niezmiernie ważne, szczególnie u pacjentów bólowych, u których kontuzja nie pozwala rozpocząć w pełni procesu treningowego. Dzięki technikom pokazanym w tym materiale, będziemy mogli znieść ból oraz poprawić utraconą funkcję pacjenta. Resztę osiągniesz poprzez zindywidualizowany trening 😉

Ćwiczenia siłowe korekcyjne/funkcjonalne

Podczas filmu instruktażowego zapoznasz się z prawidłową/ funkcjonalną techniką ćwiczeń siłowych korekcyjnych/funkcjonalnych w oparciu o wzorce ruchowe. Materiał wideo nauczy Cię również umiejętności diagnostyki sprawności fizycznej na bazie przebiegu wzorców ruchowych.

Anatomia funkcjonalna obręczy barkowej

Trenerzy oraz osoby zajmujące się usprawnianiem ruchowym często mają problemy ze zrozumieniem funkcjonalnej pracy obręczy barkowej oraz roli struktur wchodzących w jej skład. Dlatego przed przystąpieniem do tematu usprawniania i leczenia dysfunkcji struktur obręczy barkowej zapoznasz się z topografią oraz współpracą lokalnych stabilizatorów, globalnych stabilizatorów oraz globalnych mobilizatorów wprawiających w efektywny ruch obręcz barkową oraz całą kończynę górną. Wszystko to przy pomocy instynktowego programu prezentującego szkielet człowieka w ruchu. Program ten pozwala na wizualizację omawianych struktur anatomicznych i funkcji odpowiednich grup mięśniowych wprawiających szkielet w ruch. Taka forma graficznego przedstawienia tematu anatomii pozwala w prosty sposób zrozumieć skomplikowane powiązania grup mięśniowych między sobą, co jest podstawą zrozumienia prozdrowotnej biomechaniki ruchu ciała człowieka.

Prewencja występowania urazów w sporcie

Urazy. Towarzyszą nam od zawsze i w zasadzie; w pewnym zakresie jesteśmy na nie skazani. Nasz narząd ruchu, choć doskonały w swojej konstrukcji, nie zawsze może przeciwstawić się siłom, które pojawiają się podczas treningów czy rywalizacji prowadzonej na najwyższym poziomie. Dlatego stale szukamy nowych metod zapobiegania i leczenia kontuzji. Dziś potrafimy szerzej spojrzeć na urazy sportowe, dzięki czemu wiadomo np., że aby chronić staw skokowo-goleniowy przed skręceniem, należy wzmacniać mięsień pośladkowy średni. Aby chronić staw ramienny – należy stabilizować łopatkę i tułów oraz uruchamiać stawy biodrowe… Dlatego uczymy patrzeć na ludzkie ciało jak na całość, pokazując powiązania między jego segmentami (znajdującymi się powyżej i poniżej dysfunkcji) oraz wykrywać zaburzenia, które mogą być przyczyną powstania urazu.

Odnowa biologiczna

Co podnosi efektywność programów treningowych i usprawniających? Jakie są metody unikania kontuzji? Co przyśpieszy tempo regeneracji powysiłkowej? Odpowiedzi na takie oraz wiele innych pytań, związanych ze skutecznymi metodami odnowy biologicznej, padną podczas naszego wykładu online. Swoją fachową wiedzę, doświadczenie oraz cenne, praktyczne wskazówki, przekażą prowadzący go wspólnie Jakub Cieniawski oraz Michał Pietrzak.