Loading...
9

Kurs Doszkalający

Zdrowy Kręgosłup

7 Lekcji w tym: 9h 6m

Dla Kogo Jest Ten Kurs?

Kurs "Zdrowy Kręgosłup" to rewolucyjne podejście do dbania o zdrowie kręgosłupa, opracowane przez doświadczonych specjalistów w dziedzinie fizjoterapii i treningu.

Dzięki ponad 10 godzinom nagrań wykładów teoretycznych oraz ćwiczeniom praktycznym, ten kurs online umożliwia Ci rozwijanie i utrzymanie zdrowego kręgosłupa, eliminując z treningu ryzyko bólu i dyskomfortu.

Co Da Ci Ten Kurs?

Pozbędziesz się dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa
Zdobędziesz szczegółową wiedzę na temat metod zapobiegania bólom kręgosłupa oraz skutecznych ćwiczeń poprawiających jego zdrowie.
Nauczysz się personalizować programy treningowe, dostosowując je do indywidualnych potrzeb i ograniczeń fizycznych.
Zrozumiesz istotę profilaktyki bólów kręgosłupa oraz nauczysz się skutecznie radzić sobie z ewentualnymi dysfunkcjami.
Dzięki kursowi online, będziesz mógł zdobyć tę wiedzę i umiejętności bez konieczności wychodzenia z domu, oszczędzając czas i pieniądze na dojazdy oraz stacjonarne szkolenia.
Otworzysz się na nowe możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.
Poznasz najnowsze trendy i metody w dziedzinie fizjoterapii i treningu medycznego w dziedzinie ćwiczeń typu „Zdrowy kręgosłup”, dostępne zawsze w wygodny dla Ciebie czasie i miejscu dzięki kursowi online.
Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, staniesz się bardziej pewnym siebie terapeutą ruchowym kręgosłupa, gotowym pomóc innym w poprawie ich zdrowia i jakości życia.
Nauczysz się świadomej pracy z ciałem,
Zwiększysz swoje możliwości zarobkowe i zoptymalizujesz czas pracy jako trener

Fakty o Kursie

Kurs jest internetową wersją stacjonarnego szkolenia, opiera się na tej samej podstawie programowej i spełnia te same standardy.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu autora kursu, dra nauk medycznych i nauk o zdrowiu Michała Pietrzaka, kurs wyposaży Cię w wiedzę, którą dotychczas znali tylko najlepsi fizjoterapeuci oraz trenerzy medyczni.

Zdrowy Kręgosłup

Jesteś Fizjoterapeutą? Trenerem? 

Masz pracę siedzącą lub osobiście walczysz z bólem kręgosłupa?

Pokażemy Ci jak diagnozować stan kręgosłupa, uchronić się i wyleczyć z jego bolesności!

Nauczysz się dobierać ćwiczenia zwiększające zdrowie i sprawność tułowia

Z kursem Zdrowy kręgosłup (online) zdobędziesz zarówno praktyczne umiejętności, jak i nowe kompetencje 

Nasz kurs to pewna, praktyczna wiedza, która przyda się zarówno fizjoterapeutom i trenerom,

 jak i wszystkim osobom cierpiącym na bolesność kręgosłupa.

Czego nauczysz się na naszym kursie?

- Wykonywania testów funkcjonalnych, dzięki którym precyzyjnie ocenisz poziom zdrowia swojego kręgosłupa i swoich Podopiecznych

- Kilkuset nowych ćwiczeń usprawniających – dzięki nim dobierzesz indywidualny, najlepszy zestaw ćwiczeń dla siebie i swoich klientów/pacjentów.

- Rozpoznawania wad postawy i ćwiczeń korekcyjnych, które uchronią Cię i Twoich Podopiecznych przed częstymi objawami bólowymi.

- Indywidualizacji programu ćwiczeń usprawniających na podstawie analizy posturalnej pacjenta

- Programowania ćwiczeń usprawniających gwarantujących ergonomię pracy oraz wzrost efektywności każdej aktywności fizycznej

Kierownik Merytoryczny

Dr Michał Pietrzak

kierownik merytoryczny

Dr n. med. i n. o zdrowiu

Dwukrotny Olimpijczyk

Finalista Igrzysk olimpijskich Rio de Janeiro 2016

5-cio krotny medalista Mistrzostw Europy

Trener Przygotowania Motorycznego medalistów mistrzostw świata, medalistów mistrzostw Europy, olimpijczyków

Fizjoterapeuta, Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii

Trener Kadry Narodowej PZBiS

Poznaj Nas

Kto wyszkoli Cię na Elitarnego Trenera?

Jakub Cieniawski

kuba

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta kadry narodowej PZBiS

Właściciel centrum medycznego RehAbility

Więcej
Instagram Facebook

Poznaj moduły kursu

Autorytety

Dla kogo jest ten kurs?

Dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa lub chcących się przed tym uchronić:

-pomoże Ci ocenić stan zdrowia Twojego kręgosłupa

-dostarczy wiedzę, która pozwoli Ci efektywnie podnieść swoją sprawność fizyczną w ramach czasu, którym dysponujesz

-pomoże Ci wyeliminować ból kręgosłupa

Dla fizjoterapeutów:

-podnosi umiejętności diagnostyki i usprawniania słabych ogniw organizmu, które ograniczają sprawność fizyczną pacjenta

-pomaga zgłębić tajniki treningu nakierowanego na zapobieganie występowaniu kontuzji i przeciążeń

-dostarcza umiejętności programowania ćwiczeń, które podnoszą sprawność pacjenta

-pozwoli Ci zrozumieć przyczyny występowania najpopularniejszych kontuzji i objawów bólowych u pacjentów

Dla trenerów:

-dostarcza specjalistycznej wiedzy, która pomoże Ci ocenić stan zdrowia i możliwości fizyczne Podopiecznych

-profesjonalizuje diagnostykę i przygotowane przez Ciebie plany treningowe, daje merytoryczne podstawy, które pozwalają pokonać ograniczenia fizyczne i objawy bólowe kręgosłupa

-rozwija kompetencje trenera przygotowania motorycznego lub personalnego

certyfikat

Stań się Elitarnym Trenerem

wybierz kurs:

Zdrowy Kręgosłup

Aktualnie w cenie

499 zł

Wciąż się zastanawiasz ?

Rozumiemy to.

Kurs Zdrowy Kręgosłup to
inwestycja bez ryzyka

Kurs Zdrowy Kręgosłup prowadzony w Elitarnym Treningu objęty jest programem "Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Dbamy o wysoki poziom szkolenia ponieważ zależy nam na zadowoleniu kursantów.
Gwarancja satysfakcji to zabezpieczenie Twojej inwestycji w nasz kurs.

gwarancja

Założenia gwarancji satysfakcji są proste: NIE PONOSISZ ŻADNEGO RYZYKA związanego z zakupem. Jeżeli z jakichkolwiek powodów zakupiony kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, poinformuj nas o tym w ciągu 30 dni od zakupu, a otrzymasz zwrot pieniędzy.

Gdzie jest haczyk?

Nie ma!

Jesteśmy pewni o wysokiej jakości naszych kursów online i przekazywanej wiedzy przez naszych specjalistów:
Michał i Kuba

Wywiad z analizą posturalną

Jeśli, jako trenerzy czy rehabilitanci, chcemy stworzyć skuteczny program treningowy dla podopiecznych, powinniśmy spojrzeć na klienta jak na ciąg wzajemnie oddziałujących na siebie powiązań, a przede wszystkim zrozumieć je – aby zdiagnozować, a następnie wyeliminować słabe ogniwo, ograniczające efektywność pracy treningowej. Musimy mieć świadomość, iż zaburzenia w jednym ogniwie, mogą prowadzić do zmian, często w odległych częściach ciała. Dlatego podstawową zasadą rehabilitacji i treningu jest INDYWIDUALIZACJA. Trener, który nie rozpoznaje indywidualnych predyspozycji swojego podopiecznego, naraża go na przetrenowanie, niedotrenowanie lub utratę zdrowia. Rehabilitant bez zwrócenia uwagi na indywidualne potrzeby sprawnościowe pacjenta będzie leczył ból, nie eliminując przyczyn występowania dolegliwości, które powrócą z biegiem czasu.

Testy diagnostyczne kręgosłupa

Proces diagnostyczny i interpretacja wyników testów skriningowych jest niezwykle ważna w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Nam informacji, która struktura jest zamieszana w powstawanie dolegliwości bólowych Naszego kręgosłupa. Wiedza ta da Nam możliwość wyeliminowania przyczyny kontuzji czy dolegliwości bólowych, dzięki czemu w pełnym komforcie będziemy mogli podejść do wdrażania technik manualnych oraz ćwiczeń.

Zdrowy kręgosłup

To jak stoimy, ma ogromne znaczenie dla efektywności wprawiania naszego organizmu w ruch. Kręgosłup ustawiony w neutralnych, fizjologicznych krzywiznach jest w stanie wytrzymać o 25 do 45% większe obciążenie zewnętrzne (Gunning i in. 2001). Człowiek na swoją nieprawidłową postawę ciała (wady postawy) zazwyczaj pracuje latami, więc zmiany również będą wymagać czasu. Praca rehabilitanta i trenera powinna skupić się na uwolnieniu patologicznego napięcia w strukturach skróconych, następnie aktywacji i torowaniu nerwowym w osłabionych i wyłączanych z ruchu grupach mięśniowych. Warto na początku pracy rozluźnić system mięśniowo-powięziowy, co zmniejszy dolegliwości bólowe i przyspieszy postępy w korekcji wad postawy. Przy planowaniu przebiegu terapii należy skupić szczególną uwagę na źródle problemu, czyli zbyt napiętych i rozluźnionych tkankach mięśniowych, starając się wdrażać prawidłowe wzorce ćwiczeń korekcyjnych. W takich przypadkach w każdym programie usprawniania zaczynać powinniśmy od zmniejszenia napięcia przykurczonych grup mięśniowych, wykorzystując do tego np. technikę auto-uwalniania powięziowo-mięśniowego, flossing, PIR, czy streetching najlepiej dynamiczny lub aktywny a w dalszej kolejności stosować ćwiczenia aktywacji czy wzmacniania osłabionych grup mięśniowych co wyeliminuję przyczyny dysfunkcji kręgosłupa.

Zdrowy kręgosłup- Techniki manualne

Istotą systemu naprawczego, który promujemy w Elitarnym Treningu, jest połączenie screeningu, terapii manualnej oraz indywidualnie zaplanowanego treningu. Terapia manualna, wykorzystanie Masażu Tkanek Głębokich jest niezmiernie ważne, szczególnie u pacjentów z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, u których ból nie pozwala rozpocząć w pełni procesu usprawniania. Dzięki technikom pokazanym w tym materiale, będziemy mogli znieść ból oraz poprawić utraconą funkcję pacjenta/ klienta personalnego.

Korekcja Wad Postawy Kręgosłupa

Ustawienie kręgosłupa w pozycji neutralnej oraz współpraca mięśni odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa w tym ułożeniu, to podstawa każdej bezpiecznej formy aktywności fizycznej oraz ergonomicznego i efektywnego ruchu. Jeśli nie jesteśmy w stanie ustawić tułowia w neutralnych fizjologicznych krzywiznach kręgosłupa w pozycji stojącej (uszy w jednej linii z barkami, głowa w jednej linii z tułowiem, klatka piersiowa ustawiona idealnie nad miednicą), nie będziemy mogli ustawić bioder, kolan, stóp czy barków w bezpiecznej dla nich pozycji. Wiąże się to również z brakiem prawidłowej pracy kończyn w trakcie wykonywania ruchu, co w konsekwencji będzie prowadziło do dolegliwości bólowych i kontuzji.

Justyna Ostrowska to jedna z najwybitniejszych postaci w świecie wychowania fizycznego i treningu personalnego. Absolwentka prestiżowych studiów dziennych I i II stopnia na Wydziale Wychowania Fizycznego AWF w Krakowie oraz studiów dziennych I stopnia na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie wiedzy o kulturze fizycznej dla Instruktorów Siłowni oraz Trenerów Personalnych, a także jest szkoleniowcem z wieloletnim stażem w treningu siłowo-szybkościowym.

Jako Trener Przygotowania Motorycznego, Medyczny Trener Personalny oraz Trener II klasy Lekkiej Atletyki- Justyna Ostrowska osiągnęła wspaniałe wyniki, prowadząc swoich Podopiecznych do szczytów swoich możliwości. Znana ze swojego indywidualnego podejścia do każdego z Podopiecznych, kieruje się bezpieczeństwem, precyzją oraz funkcjonalnością ćwiczeń, by pomóc im osiągnąć sukces i poprawić jakość swojego życia.

Jako była zawodniczka AZS AWF Kraków i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w skoku w dal oraz trójskoku, Justyna Ostrowska ma wyjątkową wiedzę i doświadczenie w dziedzinie sportu, które skutecznie wykorzystuje w swojej pracy z Podopiecznymi. Jej 7-letnie doświadczenie w treningu młodzieży oraz dorosłych jest nieocenione, a jej motto treningowe "Nie szkodzić" sprawia, że jej Podopieczni osiągają świetne wyniki, jednocześnie poprawiając swoje zdrowie i samopoczucie.

Jej wiedza, doświadczenie i umiejętności czynią ją jednym z najlepszych trenerów i autorytetów w Polsce.

Justyna Ostrowska Szkoleniowiec Prezes Elitarnego Treningu

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu- Michał Pietrzak to prawdziwy gigant w świecie kultury fizycznej. Jego wiedza i doświadczenie są nieocenione dla każdego, kto pragnie osiągnąć szczyty swoich możliwości fizycznych i budowy zdolności motorycznych w każdej dyscyplinie sportu. Dr Michał Pietrzak to były szef działu medycznego i nauk o sporcie w TSP Podbeskidzie Bielsko-Biała, a obecnie to Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii w Katowicach. Dr Michał Pietrzak to autorytet w dziedzinie rehabilitacji ruchowej, reedukacji wzorców ruchowych, ćwiczeń korekcyjnych oraz przede wszystkim indywidualizacji każdego aspektu treningu sportowego i treningu personalnego.

Dr Michał Pietrzak jest jednym z niewielu osób w Polsce, którzy posiadają nkiezwykle szerokie spektrum kompetencji, wiedzy i umiejętności z zakresu treningu i rehabiliacji ruchowej, zapewniającej progres sportowy oraz rozwoju poziomu sprawności fizycznej każdemu sportowcowi, pacjentowi oraz klientowi personalnemu. To wszystko dzięki ukończeniu studiów magisterskich na wydziale wychowania fizycznego oraz fizjoterapii oraz studiów doktoranckich na najlepszej w Polsce Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. To wszystko miało miejsce w trakce bardzo owocnej kariery sportowej dr Michała Pietrzaka, w trakcie której dwukrotnie reprezentował nasz kraj podczas igrzysk olimpijskich (Podczas XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył 7-me miejsce), 5-cio krotnie zdobywał medale Mistrzostw Europy oraz medal Letniej Uniwersjady. Współpracujący z nim zawodnicy to wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata, Europy, wielokrotni medaliści Mistrzostyw Polski wielu dyscyplin sportu, klienci personalni oraz pacjenci.

Obecnie Dr Michał Pietrzak jest Prezesem Śląskiego Centrum Fizjoterapii, gdzie każdego dnia dzieli się swoim niezwykle bogatym doświadczeniem i wiedzą, pomagając zawodnikom w osiąganiu najwyższych celów w sporcie, klientom personalnym podnieść komfort życia i wyrzeźbić ciało a pacjentom pozbyć się dolegliwości bólowych oraz zreedukować wzorce ruchowe.

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu- Michał Pietrzak

Klaudia Stolarska to niezwykle utytułowany i doświadczony szkoleniowiec, który posiada wiele certyfikatów i specjalizacji z zakresu treningu personalnego, terapii ruchowej oraz przygotowania motorycznego. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie niwelowania wpływu słabych ogniw w sprawności fizycznej swoich klientów oraz współpracujących z nią sportowców na poziomie elite.Klaudia kieruje się zasadą, że usprawnianie stanowi podstawę jej pracy, a treningi mają na celu reedukację wzorców ruchowych.

Jej profesjonalizm i skuteczność w pracy zostały docenione przez wielu klientów personalnych oraz sportowców, którzy z powodzeniem osiągają swoje cele pod jej okiem. Klaudia jest mentorem wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz finalistów Mistrzostw Świata. Jej wiedza oraz umiejętności są nieocenione w branży treningowej, a jej podejście indywidualne do każdego klienta sprawia, że jest ona jednym z najbardziej cenionych szkoleniowców w swojej dziedzinie.

Klaudia Stolarska Szkoleniowiec

Szkoleniowcem w Elitarnym Treningu, odpowiadającym za szkolenia z zakresu wiedzy o fizjoterapii jest mgr. Jakub Cieniawski 👏

✅Kuba to doświadczony fizjoterapauta, szkoleniowiec i właściciel nowoczesnego centrum rehabilitacji RehAbility Jelenia Góra ✅Kuba na co dzień spełnia się w indywidualnej pracy z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz bólowymi. ✅Ogromnym doświadczeniem, które wpłynęło na pracę Jakuba, była funkcja głównego fizjoterapeuty reprezentacji Polski w Polskim Związku Bobslei i Skeletonu, gdzie otaczał się specjalistami z całego świata, z dziedziny fizjoterapii sportowej. ✅Kuba jest obecnie certyfikowanym Instruktorem w FRSC w akupunkturze Master Tung

Klaudia Stolarska Szkoleniowiec
Photo of the day
PROF. DR HAB. Janusz Iskra
Photo of the day
Monika Szczęsna
Photo of the day
Piotr Łącz
Photo of the day
DR HAB. Krzysztof Przednówek PROF nadzw.
Photo of the day
DR n Med. Paweł Gwiazdoń
Photo of the day
DR HAB. n Med Adam J.Białas PROF nadzw