Loading...
9

Kurs Doszkalający

Zdrowe Kolano

8 Lekcji w tym: 6h 59m

Dla Kogo Jest Ten Kurs?

Kurs "Zdrowe Kolano" to kompleksowe szkolenie online, które oferuje rewolucyjne podejście do leczenia i prewencji problemów ze stawem kolanowym.

Opracowany przez doświadczonych fizjoterapeutów i ekspertów w dziedzinie treningu medycznego, ten kurs wyposaża Cię w niezbędną wiedzę i umiejętności, aby skutecznie radzić sobie z bólem kolana i zapobiegać kontuzjom.

Co Da Ci Ten Kurs?

Pozbędziesz się dolegliwości bólowych związanych ze stawem kolanowym, dzięki skutecznym metodom leczenia i ćwiczeń terapeutycznych.
Zdobędziesz szczegółową wiedzę na temat najczęstszych przyczyn bólu kolana oraz skutecznych metod ich eliminacji.
Nauczysz się personalizować programy treningowe, dostosowując je do konkretnych dysfunkcji stawu kolanowego i potrzeb klienta.
Zrozumiesz istotę profilaktyki kontuzji stawu kolanowego i nauczysz się skutecznych metod ich zapobiegania.
Dzięki kursowi online, będziesz mógł zdobyć wiedzę i umiejętności w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wychodzenia z domu.
Otworzysz się na nowe możliwości rozwoju osobistego i zawodowego w dziedzinie fizjoterapii i treningu medycznego.
Poznasz najnowsze trendy i metody w dziedzinie leczenia bólu kolana, które pozwolą Ci świadomie i skutecznie pomagać pacjentom.
Zwiększysz swoje kompetencje jako fizjoterapeuta, trener personalny czy instruktor fitness, dzięki specjalistycznej wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas kursu.
Udoskonalisz swoje umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne, co pozwoli Ci efektywniej wspierać pacjentów w powrocie do zdrowia i aktywności fizycznej.

Fakty o Kursie

Kurs jest internetową wersją stacjonarnego szkolenia, opiera się na tej samej podstawie programowej i spełnia te same standardy.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu autora kursu, dra nauk medycznych i nauk o zdrowiu Michała Pietrzaka, kurs wyposaży Cię w wiedzę, którą dotychczas znali tylko najlepsi fizjoterapeuci oraz trenerzy medyczni.

Zdrowe Kolano

Nauczysz się dobierać ćwiczenia lecznicze do konkretnych dysfunkcji stawu kolanowego

Nasz kurs to pewna, praktyczna wiedza, która przyda się nie tylko fizjoterapeutom, ale również trenerom, 

branży fitness oraz wszystkim osobom zmagającym się z objawami bólowymi stawu kolanowego.

Kurs skierowany jest:

Dla osób cierpiących z powodu bólu kolana:

-pomoże Ci zrozumieć z jaką dysfunkcją kolana się zmagasz

-dostarczy wiedzę, która pozwoli Ci efektywnie podnieść swoją sprawność fizyczną w ramach czasu, którym dysponujesz

-pomoże Ci wyeliminować objawy bólowe stawu kolanowego

Dla fizjoterapeutów, ponieważ nasz kurs:

-podnosi umiejętności diagnostyki i usprawniania słabych ogniw organizmu, które ograniczają sprawność fizyczną pacjenta

-pomaga zgłębić tajniki treningu nakierowanego na zapobieganie występowaniu kontuzji i przeciążeń

-dostarcza umiejętności programowania ćwiczeń, które podnoszą sprawność pacjenta

-pozwoli Ci zrozumieć przyczyny występowania u Twoich pacjentów najpopularniejszych kontuzji i objawów bólowych stawu kolanowego

Dla trenerów, ponieważ nasz kurs:

-dostarcza specjalistyczną wiedzę, która pomoże Ci ocenić stan zdrowia i możliwości fizyczne Podopiecznych

-profesjonalizuje diagnostykę i przygotowane przez Ciebie plany treningowe

-daje merytoryczne podstawy, które pozwalają pokonać ograniczenia fizyczne i objawy bólowe kolana u Podopiecznych

-rozwija kompetencje trenera przygotowania motorycznego i personalnego

Kierownik Merytoryczny

Dr Michał Pietrzak

kierownik merytoryczny

Dr n. med. i n. o zdrowiu

Dwukrotny Olimpijczyk

Finalista Igrzysk olimpijskich Rio de Janeiro 2016

5-cio krotny medalista Mistrzostw Europy

Trener Przygotowania Motorycznego medalistów mistrzostw świata, medalistów mistrzostw Europy, olimpijczyków

Fizjoterapeuta, Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii

Trener Kadry Narodowej PZBiS

Poznaj Nas

Kto wyszkoli Cię na Elitarnego Trenera?

Michał Pietrzak

michal

Dr n.med i n. o zdr.

Fizjoterapeuta

Trener Przygotowania Motorycznego

Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii

Więcej
Instagram Facebook

Jakub Cieniawski

kuba

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta kadry narodowej PZBiS

Właściciel centrum medycznego RehAbility

Więcej
Instagram Facebook

Poznaj moduły kursu

Autorytety

Dlaczego warto wybrać kurs "Zdrowe Kolano" w elitarnym Treningu?

Po pierwsze: kurs „Zdrowe Kolano” w Elitarnym Treningu to innowacyjny kurs stworzony przez trenerów i fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem, zdobytym na najwyższym światowym poziomie. 

Zapewni on rozwój warsztatu fizjoterapeucie, trenerowi przygotowania motorycznego jak i absolwentowi kursu trenera personalnego.

Po drugie: najlepszym lekarstwem jest ruch. Podczas zajęć naszego kursu udowodnimy, jak bardzo prawdziwe jest to stwierdzenie. 

Wybierając kurs „Zdrowe Kolano” w Elitarnym Treningu zrewolucjonizujesz swoje postępowanie fizjoterapeutyczne i podejście treningowe, za co będą Ci wdzięczni wszyscy Twoi Podopieczni.

Po trzecie: Dlaczego jesteśmy tak pewni wysokiego poziomu szkolenia? Sprawdziliśmy wszystko w praktyce na Naszych Podopiecznych a na straży wartości merytorycznej naszego kursu stoją specjaliści w dziedzinie rehabilitacji i treningu

certyfikat

Stań się Elitarnym Trenerem

wybierz kurs:

Zdrowe Kolano

Aktualnie w cenie

499 zł

Wciąż się zastanawiasz ?

Rozumiemy to.

Kurs Zdrowe Kolano to
inwestycja bez ryzyka

Kurs Zdrowe Kolano prowadzony w Elitarnym Treningu objęty jest programem "Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Dbamy o wysoki poziom szkolenia ponieważ zależy nam na zadowoleniu kursantów.
Gwarancja satysfakcji to zabezpieczenie Twojej inwestycji w nasz kurs.

gwarancja

Założenia gwarancji satysfakcji są proste: NIE PONOSISZ ŻADNEGO RYZYKA związanego z zakupem. Jeżeli z jakichkolwiek powodów zakupiony kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, poinformuj nas o tym w ciągu 30 dni od zakupu, a otrzymasz zwrot pieniędzy.

Gdzie jest haczyk?

Nie ma!

Jesteśmy pewni o wysokiej jakości naszych kursów online i przekazywanej wiedzy przez naszych specjalistów:
Michal i Kuba

Oceny zdrowia i sprawności stawu kolanowego

Ograniczony zakres ruchu w stawach kończyn dolnych, czy osłabiony mięsień (słabe ogniwo), zaburzać będzie prawidłowy wzorzec ruchowy stawu kolanowego. W takiej sytuacji zachowanie funkcji ruchu wymaga kompensacji w innym segmencie ciała poprzez zwiększony zakres ruchu sąsiedniego stawu, co może prowadzić również do przeciążenia tkanek. Opanowanie umiejętności przeprowadzania testów funkcjonalnych dla stawu kolanowego (Screening) oraz umiejętność doboru ćwiczeń usprawniających pod negatywne wyniki przeprowadzonego wywiadu sprawnościowego klienta, da Nam informację, które grupy mięśniowe są osłabione, które są przykurczone oraz gdzie leży przyczyna występowania przeciążeń i dolegliwości bólowych stawu kolanowego. Wiedza ta jest bezwzględnie niezbędna do zaprogramowania indywidualnego procesu rehabilitacji oraz maksymalizacji tempa budowy zdolności motorycznych naszych klientów.

Testy diagnostyczne stawu kolanowego

Proces diagnostyczny i interpretacja wyników testów skriningowych jest niezwykle ważna w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania stawu kolanowego. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Ci informacji, która struktura jest związana z powstawaniem dolegliwości bólowych Twojego kolana. Wiedza ta da Ci możliwość wyeliminowania przyczyny kontuzji, czy dolegliwości bólowych, dzięki czemu w pełnym komforcie będziesz mógł podejść do wdrażania technik manualnych oraz ćwiczeń usprawniających.

Manualne techniki lecznicze dla stawu kolanowego

Istotą systemu naprawczego, który promujemy w Elitarnym Treningu, jest połączenie screeningu, terapii manualnej oraz indywidualnie zaplanowanego treningu. W tej części szkolenia pokażemy najpopularniejsze metody, które prezentujemy na szkoleniu Screening i Masaż Tkanek Głębokich. Terapia manualna, wykorzystanie Masażu Tkanek Głębokich jest niezmiernie ważne, szczególnie u pacjentów z dolegliwościami bólowymi stawu kolanowego, u których ból nie pozwala rozpocząć w pełni procesu usprawniania. Dzięki technikom pokazanym w tym materiale, będziemy mogli znieść ból oraz poprawić utraconą funkcję pacjenta. Resztę osiągniesz poprzez zindywidualizowany trening.

Patofizjologie wybranych dysfunkcji stawu kolanowego

Programując i przeprowadzając proces rehabilitacji musimy znać i rozumieć mechanizmy, które spowodowały wystąpienie dolegliwości bólowych stawu kolanowego. Świadomość w jaki sposób doszło do kontuzji stawu kolanowego daje nam szansę zaprogramować odpowiednie postępowanie terapeutyczno-treningowego. Przygotowane materiały instruktażowe o procesie rehabilitacji i usprawniania najczęstszych kontuzji stawu kolanowego (zerwanie ACL, PCL, MCL, kolano skoczka, konflikt rzepkowo-udowy) zostały przedstawione w formie webinarów w taki sposób, aby kursant maksymalnie wykorzystał wiedzę teoretyczną w praktyce, co pozwoli na odwrócenie procesu chorobowego i będzie stanowiło prewencję występowania tego typu kontuzji w przyszłości.

Justyna Ostrowska to jedna z najwybitniejszych postaci w świecie wychowania fizycznego i treningu personalnego. Absolwentka prestiżowych studiów dziennych I i II stopnia na Wydziale Wychowania Fizycznego AWF w Krakowie oraz studiów dziennych I stopnia na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie wiedzy o kulturze fizycznej dla Instruktorów Siłowni oraz Trenerów Personalnych, a także jest szkoleniowcem z wieloletnim stażem w treningu siłowo-szybkościowym.

Jako Trener Przygotowania Motorycznego, Medyczny Trener Personalny oraz Trener II klasy Lekkiej Atletyki- Justyna Ostrowska osiągnęła wspaniałe wyniki, prowadząc swoich Podopiecznych do szczytów swoich możliwości. Znana ze swojego indywidualnego podejścia do każdego z Podopiecznych, kieruje się bezpieczeństwem, precyzją oraz funkcjonalnością ćwiczeń, by pomóc im osiągnąć sukces i poprawić jakość swojego życia.

Jako była zawodniczka AZS AWF Kraków i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w skoku w dal oraz trójskoku, Justyna Ostrowska ma wyjątkową wiedzę i doświadczenie w dziedzinie sportu, które skutecznie wykorzystuje w swojej pracy z Podopiecznymi. Jej 7-letnie doświadczenie w treningu młodzieży oraz dorosłych jest nieocenione, a jej motto treningowe "Nie szkodzić" sprawia, że jej Podopieczni osiągają świetne wyniki, jednocześnie poprawiając swoje zdrowie i samopoczucie.

Jej wiedza, doświadczenie i umiejętności czynią ją jednym z najlepszych trenerów i autorytetów w Polsce.

Justyna Ostrowska Szkoleniowiec Prezes Elitarnego Treningu

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu- Michał Pietrzak to prawdziwy gigant w świecie kultury fizycznej. Jego wiedza i doświadczenie są nieocenione dla każdego, kto pragnie osiągnąć szczyty swoich możliwości fizycznych i budowy zdolności motorycznych w każdej dyscyplinie sportu. Dr Michał Pietrzak to były szef działu medycznego i nauk o sporcie w TSP Podbeskidzie Bielsko-Biała, a obecnie to Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii w Katowicach. Dr Michał Pietrzak to autorytet w dziedzinie rehabilitacji ruchowej, reedukacji wzorców ruchowych, ćwiczeń korekcyjnych oraz przede wszystkim indywidualizacji każdego aspektu treningu sportowego i treningu personalnego.

Dr Michał Pietrzak jest jednym z niewielu osób w Polsce, którzy posiadają nkiezwykle szerokie spektrum kompetencji, wiedzy i umiejętności z zakresu treningu i rehabiliacji ruchowej, zapewniającej progres sportowy oraz rozwoju poziomu sprawności fizycznej każdemu sportowcowi, pacjentowi oraz klientowi personalnemu. To wszystko dzięki ukończeniu studiów magisterskich na wydziale wychowania fizycznego oraz fizjoterapii oraz studiów doktoranckich na najlepszej w Polsce Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. To wszystko miało miejsce w trakce bardzo owocnej kariery sportowej dr Michała Pietrzaka, w trakcie której dwukrotnie reprezentował nasz kraj podczas igrzysk olimpijskich (Podczas XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył 7-me miejsce), 5-cio krotnie zdobywał medale Mistrzostw Europy oraz medal Letniej Uniwersjady. Współpracujący z nim zawodnicy to wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata, Europy, wielokrotni medaliści Mistrzostyw Polski wielu dyscyplin sportu, klienci personalni oraz pacjenci.

Obecnie Dr Michał Pietrzak jest Prezesem Śląskiego Centrum Fizjoterapii, gdzie każdego dnia dzieli się swoim niezwykle bogatym doświadczeniem i wiedzą, pomagając zawodnikom w osiąganiu najwyższych celów w sporcie, klientom personalnym podnieść komfort życia i wyrzeźbić ciało a pacjentom pozbyć się dolegliwości bólowych oraz zreedukować wzorce ruchowe.

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu- Michał Pietrzak

Klaudia Stolarska to niezwykle utytułowany i doświadczony szkoleniowiec, który posiada wiele certyfikatów i specjalizacji z zakresu treningu personalnego, terapii ruchowej oraz przygotowania motorycznego. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie niwelowania wpływu słabych ogniw w sprawności fizycznej swoich klientów oraz współpracujących z nią sportowców na poziomie elite.Klaudia kieruje się zasadą, że usprawnianie stanowi podstawę jej pracy, a treningi mają na celu reedukację wzorców ruchowych.

Jej profesjonalizm i skuteczność w pracy zostały docenione przez wielu klientów personalnych oraz sportowców, którzy z powodzeniem osiągają swoje cele pod jej okiem. Klaudia jest mentorem wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz finalistów Mistrzostw Świata. Jej wiedza oraz umiejętności są nieocenione w branży treningowej, a jej podejście indywidualne do każdego klienta sprawia, że jest ona jednym z najbardziej cenionych szkoleniowców w swojej dziedzinie.

Klaudia Stolarska Szkoleniowiec

Szkoleniowcem w Elitarnym Treningu, odpowiadającym za szkolenia z zakresu wiedzy o fizjoterapii jest mgr. Jakub Cieniawski 👏

✅Kuba to doświadczony fizjoterapauta, szkoleniowiec i właściciel nowoczesnego centrum rehabilitacji RehAbility Jelenia Góra ✅Kuba na co dzień spełnia się w indywidualnej pracy z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz bólowymi. ✅Ogromnym doświadczeniem, które wpłynęło na pracę Jakuba, była funkcja głównego fizjoterapeuty reprezentacji Polski w Polskim Związku Bobslei i Skeletonu, gdzie otaczał się specjalistami z całego świata, z dziedziny fizjoterapii sportowej. ✅Kuba jest obecnie certyfikowanym Instruktorem w FRSC w akupunkturze Master Tung

Klaudia Stolarska Szkoleniowiec
Photo of the day
PROF. DR HAB. Janusz Iskra
Photo of the day
Monika Szczęsna
Photo of the day
Piotr Łącz
Photo of the day
DR HAB. Krzysztof Przednówek PROF nadzw.
Photo of the day
DR n Med. Paweł Gwiazdoń
Photo of the day
DR HAB. n Med Adam J.Białas PROF nadzw