Loading...
9

Instruktor

Trening Siłowy: Wzorce Ruchowe

8 Lekcji w tym: 7h 8m + 115 stron skryptów

Dla Kogo Jest Ten Kurs?

Kurs Trening Siłowy: Wzorce Ruchowe to wyjątkowa możliwość doskonalenia umiejętności w zakresie treningu siłowego, oparta na zasadzie indywidualizacji i reedukacji wzorców ruchowych.

Co Da Ci Ten Kurs?

Zdobędziesz sprawdzoną wiedzę jak poprawić kondycję oraz sylwetkę dzięki spersonalizowanemu treningowi siłowemu,
Bezpiecznie i skutecznie zbudujesz masę mięśniową,
Poznasz skuteczne metody modelowania sylwetki ciała,
Zdobędziesz innowacyjną wiedzę o treningu siłowym opartą na zasadzie jego INDYWIDUALIZACJI,
Nauczysz się metod maksymalizacji tempa budowy zdolności siłowych, -
Zminimalizujesz ryzyko przetrenowania i kontuzji,
Poznasz prawidłową, indywidualną technikę ponad 100 różnych ćwiczeń siłowych,
Poznasz testy oceniające poziom sprawności fizycznej, co pozwoli Ci dostosować trening siłowy do indywidualnych potrzeb,
Otworzysz się na nowe możliwości zarobkowe,
Posiądziesz kompletną i współczesną wiedzę o treningu siłowym,

Fakty o Kursie

Kurs ten przeznaczony jest dla wszystkich entuzjastów zdrowego stylu życia, zawodowych sportowców poszukujących spersonalizowanego podejścia do treningu siłowego oraz trenerów pragnących skutecznie modyfikować technikę ćwiczeń siłowych w oparciu o indywidualne cechy klientów.

Trening Siłowy: Wzorce Ruchowe

Istnieje wiele kursów, książek, webinarów dostępnych na naszym rynku, które wyjaśniają jak należy zaprogramować i wykonywać trening siłowy. Mądrości trenerskich również jest bardzo dużo. Chyba każdy z Nas słyszał przyjacielską podpowiedź: „Jeżeli u mnie to zadziałało- to u Ciebie również musi”. Niestety, jest to źródłem wielu problemów, ponieważ tak samo jak różnie wyglądamy, mamy inny wzrost, odmienną karnację, tak samo- innego podejścia do treningu siłowego potrzebuje każdy z Nas.


Odpowiedzialny trener powinien w swojej pracy bazować na podstawowej zasadzie treningu jaką jest INDYWIDUALIZACJA. Trener, który nie rozpoznaje indywidualnych predyspozycji i potrzeb swojego Podopiecznego, naraża Go na przetrenowanie, niedotrenowanie lub utratę sprawności fizycznej i zdrowia.

Reedukacja wzorców ruchowych na bazie indywidualnie dobranych ćwiczeń usprawniających będących wynikiem przeprowadzonego wywiadu medycznego (skriningu), jest podstawą pierwszych miesięcy współpracy – nie tylko z klientami personalnymi, ale często również z zawodowymi sportowcami.


Prezentowane w kursie techniki ćwiczeń siłowych oparte są w swojej idei na wzorcach ruchowych oraz pomiarze wyjściowego poziomu sprawności. Dzięki 13 prostym testom z przeprowadzonego skriningu dobierzesz  efektywną, prozdrowotną i wydajną technikę każdego ćwiczenia siłowego. Dzięki takiej indywidualizacji treningu- tempo budowy wypracowanej przez Ciebie siły będzie maksymalne  a przede wszystkim wolne od przeciążeń i urazów.

Kierownik Merytoryczny

Dr Michał Pietrzak

kierownik merytoryczny

Dr n. med. i n. o zdrowiu

Dwukrotny Olimpijczyk

Finalista Igrzysk olimpijskich Rio de Janeiro 2016

5-cio krotny medalista Mistrzostw Europy

Trener Przygotowania Motorycznego medalistów mistrzostw świata, medalistów mistrzostw Europy, olimpijczyków

Fizjoterapeuta, Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii

Trener Kadry Narodowej PZBiS

Poznaj Nas

Kto wyszkoli Cię na Elitarnego Trenera?

Justyna Ostrowska

justyna

Trener Personalny

Trener Przygotowania Motorycznego

Medyczny Trener Personalny

Terapeuta Ruchowy

Więcej
Strona internetowa Instagram Facebook Youtube TikTok

Michał Pietrzak

michal

Dr n.med i n. o zdr.

Fizjoterapeuta

Trener Przygotowania Motorycznego

Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii

Więcej
Instagram Facebook

Poznaj moduły kursu

Autorytety

Dla kogo jest ten kurs?

Dla trenera personalnego, który chce:

-poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje w zakresie treningu siłowego

-dobrać technikę ćwiczeń siłowych do indywidualnych predyspozycji klienta

-zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność treningu siłowego

-poznać bezpieczną i ergonomiczną technikę ćwiczeń siłowych

-pomagać swoim Podopiecznym osiągać lepsze wyniki w treningu siłowym

-zgłębić tajniki treningu nakierowanego na prewencję występowania kontuzji i przeciążeń.

Dla sportowców, którzy chcą poprawić swoją technikę ćwiczeń siłowych oraz zwiększyć ich wydajność, ponieważ w trakcie kursu nauczysz się:

-Techniki i indywidualizacji ponad 100 ćwiczeń siłowych opracowanych w oparciu o wzorce ruchowe i przeprowadzone testy

-Dobierać techniki ćwiczeń siłowych do indywidualnych predyspozycji sprawnościowych i zdrowotnych.

-Reedukacji wzorców ruchowych

-Modyfikacji wykonania ćwiczeń siłowych na bazie występujących wad postawy i zaburzeń sprawności fizycznej

certyfikat

Stań się Elitarnym Trenerem

wybierz kurs:

Trening Siłowy: Wzorce Ruchowe

Aktualnie w cenie

399 zł

Wciąż się zastanawiasz ?

Rozumiemy to.

Kurs Trening Siłowy: Wzorce Ruchowe to
inwestycja bez ryzyka

Kurs Trening Siłowy: Wzorce Ruchowe prowadzony w Elitarnym Treningu objęty jest programem "Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Dbamy o wysoki poziom szkolenia ponieważ zależy nam na zadowoleniu kursantów.
Gwarancja satysfakcji to zabezpieczenie Twojej inwestycji w nasz kurs.

gwarancja

Założenia gwarancji satysfakcji są proste: NIE PONOSISZ ŻADNEGO RYZYKA związanego z zakupem. Jeżeli z jakichkolwiek powodów zakupiony kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, poinformuj nas o tym w ciągu 30 dni od zakupu, a otrzymasz zwrot pieniędzy.

Gdzie jest haczyk?

Nie ma!

Jesteśmy pewni o wysokiej jakości naszych kursów online i przekazywanej wiedzy przez naszych specjalistów:
Michal i Justyna

Mity Treningu Siłowego - Trening oporowy z wykorzystaniem maszyn

Film instruktażowy prezentuje wady i zalety treningu siłowego z wykorzystaniem maszyn oporowych oraz różnice między treningiem oporowym z wykorzystaniem maszyn i wolnych ciężarów (sztangi, kettli, hantli, wyciągów.). Film instruktażowy prezentuje również omówienie zastosowania, techniki, wad oraz zalet ćwiczeń z wykorzystaniem najczęściej spotykanych maszyn oporowych na polskich siłowniach.

Ocena poziomu zdrowia i sprawności fizycznej na bazie wzorca przysiadu

Umiejętność prawidłowego wykonania przysiadu bez obciążenia zewnętrznego jest podstawą sprawności fizycznej. Każde odstępstwa od zasad jego wykonania w prawidłowej technice dostarcza Nam niezbędnych informacji na temat mobilności tkanek miękkich, występowania słabych ogniw w sprawności fizycznej człowieka, ale również informuje o potencjalnym ryzyku wystąpienia urazów w przyszłości.

Technika ćwiczeń siłowych na bazie wzorców ruchowych

Podczas tego filmu instruktażowego zapoznasz się z prawidłową/ funkcjonalną techniką ćwiczeń siłowych tj.: rumuński martwy ciąg, martwy ciąg klasyczny, martwy ciąg sumo, martwy ciąg ze sztangą heksagonalną, martwy ciąg jednonóż, mosty biodrowe, mosty biodrowe jednonóż, hip-thrust, hip-thrust jednonóż, przysiad wykroczny, wykroki, bułgarski przysiad, pompka na podwyższeniu, pompka, wyciskanie w leżeniu ( z ang: „floor press”), wyciskanie sztangi leżac na ławce prostej/skośnej, wyciskanie hantli leżąc na ławce prostej, wiosłowanie Pendlaya, wiosłowanie hantli w opadzie tułowia, odwrotne wiosłowanie (inverted row), podciąganie na drążku nachwytem/podchwytem/ neutralnym chwytem, wyciskanie żołnierskie, wyciskanie pionowe hantli, pompki na poręczach, pompki francuskie, zarzut, zarzut do wykroku, rwanie, rwanie do wykroku.

Ćwiczenia siłowe obręczy barkowej

Jeśli chcemy stworzyć skuteczny program treningu siłowego, powinniśmy spojrzeć na ciało człowieka jak na ciąg wzajemnie oddziałujących na siebie powiązań, a przede wszystkim zrozumieć je – aby zdiagnozować, a następnie wyeliminować słabe ogniwo, ograniczające efektywność pracy treningowej. Musimy mieć świadomość, iż zaburzenia w jednym ogniwie, mogą prowadzić do zmian, często w odległych częściach ciała. Dlatego prezentowane podczas kursu ćwiczenia siłowe angażujące do pracy mięśnie obręczy barkowej zostały indywidualnie dobrane do poziomu sprawności oraz potrzeb osoby ćwiczącej.

Ćwiczenia siłowe izolowane

Otwierając książkę z anatomii, możemy przeczytać, iż funkcją mięśni jest wprawianie w ruch odpowiedniej części ciała. Poznając kostny przyczep początkowy oraz końcowy wiemy za jaki ruch odpowiada dana grupa mięśniowa. Jednakże podczas wytwarzania ergonomicznego i efektywnego ruchu, potrzebna jest współpraca mięśni między sobą. Priorytetem w treningu siłowym powinno być zatem doskonalenie schematów ruchowych, a nie ćwiczenie mięśni w ruchach izolowanych. Istnieją jednak sytuacje kiedy należy odizolować pracę danej grupy mięśniowej , gdy jej siła ogranicza funkcjonowanie ciała w prawidłowych wzorcach ruchowych, tzn. jest słabym ogniwem w sprawności fizycznej. Jesteśmy na tyle silni, jak silne jest nasze najsłabsze ogniwo. Podczas tej części kursu zapoznasz się ze sposobami doboru do indywidualnych predyspozycji sprawnościowych techniki 15 ćwiczeń siłowych izolowanych, m.in. takich jak: rozpiętki z wykorzystaniem wyciągu i hantli, uginanie i prostowanie przedramion z wykorzystaniem wyciągu i hantli czy wznosy łydek

Justyna Ostrowska to jedna z najwybitniejszych postaci w świecie wychowania fizycznego i treningu personalnego. Absolwentka prestiżowych studiów dziennych I i II stopnia na Wydziale Wychowania Fizycznego AWF w Krakowie oraz studiów dziennych I stopnia na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie wiedzy o kulturze fizycznej dla Instruktorów Siłowni oraz Trenerów Personalnych, a także jest szkoleniowcem z wieloletnim stażem w treningu siłowo-szybkościowym.

Jako Trener Przygotowania Motorycznego, Medyczny Trener Personalny oraz Trener II klasy Lekkiej Atletyki- Justyna Ostrowska osiągnęła wspaniałe wyniki, prowadząc swoich Podopiecznych do szczytów swoich możliwości. Znana ze swojego indywidualnego podejścia do każdego z Podopiecznych, kieruje się bezpieczeństwem, precyzją oraz funkcjonalnością ćwiczeń, by pomóc im osiągnąć sukces i poprawić jakość swojego życia.

Jako była zawodniczka AZS AWF Kraków i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w skoku w dal oraz trójskoku, Justyna Ostrowska ma wyjątkową wiedzę i doświadczenie w dziedzinie sportu, które skutecznie wykorzystuje w swojej pracy z Podopiecznymi. Jej 7-letnie doświadczenie w treningu młodzieży oraz dorosłych jest nieocenione, a jej motto treningowe "Nie szkodzić" sprawia, że jej Podopieczni osiągają świetne wyniki, jednocześnie poprawiając swoje zdrowie i samopoczucie.

Jej wiedza, doświadczenie i umiejętności czynią ją jednym z najlepszych trenerów i autorytetów w Polsce.

Justyna Ostrowska Szkoleniowiec Prezes Elitarnego Treningu

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu- Michał Pietrzak to prawdziwy gigant w świecie kultury fizycznej. Jego wiedza i doświadczenie są nieocenione dla każdego, kto pragnie osiągnąć szczyty swoich możliwości fizycznych i budowy zdolności motorycznych w każdej dyscyplinie sportu. Dr Michał Pietrzak to były szef działu medycznego i nauk o sporcie w TSP Podbeskidzie Bielsko-Biała, a obecnie to Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii w Katowicach. Dr Michał Pietrzak to autorytet w dziedzinie rehabilitacji ruchowej, reedukacji wzorców ruchowych, ćwiczeń korekcyjnych oraz przede wszystkim indywidualizacji każdego aspektu treningu sportowego i treningu personalnego.

Dr Michał Pietrzak jest jednym z niewielu osób w Polsce, którzy posiadają nkiezwykle szerokie spektrum kompetencji, wiedzy i umiejętności z zakresu treningu i rehabiliacji ruchowej, zapewniającej progres sportowy oraz rozwoju poziomu sprawności fizycznej każdemu sportowcowi, pacjentowi oraz klientowi personalnemu. To wszystko dzięki ukończeniu studiów magisterskich na wydziale wychowania fizycznego oraz fizjoterapii oraz studiów doktoranckich na najlepszej w Polsce Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. To wszystko miało miejsce w trakce bardzo owocnej kariery sportowej dr Michała Pietrzaka, w trakcie której dwukrotnie reprezentował nasz kraj podczas igrzysk olimpijskich (Podczas XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył 7-me miejsce), 5-cio krotnie zdobywał medale Mistrzostw Europy oraz medal Letniej Uniwersjady. Współpracujący z nim zawodnicy to wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata, Europy, wielokrotni medaliści Mistrzostyw Polski wielu dyscyplin sportu, klienci personalni oraz pacjenci.

Obecnie Dr Michał Pietrzak jest Prezesem Śląskiego Centrum Fizjoterapii, gdzie każdego dnia dzieli się swoim niezwykle bogatym doświadczeniem i wiedzą, pomagając zawodnikom w osiąganiu najwyższych celów w sporcie, klientom personalnym podnieść komfort życia i wyrzeźbić ciało a pacjentom pozbyć się dolegliwości bólowych oraz zreedukować wzorce ruchowe.

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu- Michał Pietrzak

Klaudia Stolarska to niezwykle utytułowany i doświadczony szkoleniowiec, który posiada wiele certyfikatów i specjalizacji z zakresu treningu personalnego, terapii ruchowej oraz przygotowania motorycznego. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie niwelowania wpływu słabych ogniw w sprawności fizycznej swoich klientów oraz współpracujących z nią sportowców na poziomie elite.Klaudia kieruje się zasadą, że usprawnianie stanowi podstawę jej pracy, a treningi mają na celu reedukację wzorców ruchowych.

Jej profesjonalizm i skuteczność w pracy zostały docenione przez wielu klientów personalnych oraz sportowców, którzy z powodzeniem osiągają swoje cele pod jej okiem. Klaudia jest mentorem wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz finalistów Mistrzostw Świata. Jej wiedza oraz umiejętności są nieocenione w branży treningowej, a jej podejście indywidualne do każdego klienta sprawia, że jest ona jednym z najbardziej cenionych szkoleniowców w swojej dziedzinie.

Klaudia Stolarska Szkoleniowiec

Szkoleniowcem w Elitarnym Treningu, odpowiadającym za szkolenia z zakresu wiedzy o fizjoterapii jest mgr. Jakub Cieniawski 👏

✅Kuba to doświadczony fizjoterapauta, szkoleniowiec i właściciel nowoczesnego centrum rehabilitacji RehAbility Jelenia Góra ✅Kuba na co dzień spełnia się w indywidualnej pracy z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz bólowymi. ✅Ogromnym doświadczeniem, które wpłynęło na pracę Jakuba, była funkcja głównego fizjoterapeuty reprezentacji Polski w Polskim Związku Bobslei i Skeletonu, gdzie otaczał się specjalistami z całego świata, z dziedziny fizjoterapii sportowej. ✅Kuba jest obecnie certyfikowanym Instruktorem w FRSC w akupunkturze Master Tung

Klaudia Stolarska Szkoleniowiec
Photo of the day
PROF. DR HAB. Janusz Iskra
Photo of the day
Monika Szczęsna
Photo of the day
Piotr Łącz
Photo of the day
DR HAB. Krzysztof Przednówek PROF nadzw.
Photo of the day
DR n Med. Paweł Gwiazdoń
Photo of the day
DR HAB. n Med Adam J.Białas PROF nadzw