Loading...
9

Kurs Doszkalający

Zdrowy Bark

8 Lekcji w tym: 6h 37m

Dla Kogo Jest Ten Kurs?

Dolegliwości bólowe w obrębie kompleksu barkowego i całej kończyny górnej są jedną z najczęstszych przyczyn bólowych zarówno u zawodników, jak i u amatorów sportu. W dobie home office tego typu problemy wyrosły do rangi PLAGI".

Co Da Ci Ten Kurs?

Pozbędziesz się dolegliwości bólowych związanych z kompleksem barkowym, dzięki zastosowaniu naszych skutecznych metod terapeutycznych i treningowych.
Zdobędziesz szczegółową wiedzę na temat anatomii i biomechaniki kompleksu barkowego, co umożliwi Ci lepsze zrozumienie przyczyn dolegliwości bólowych oraz skuteczniejsze podejście do ich eliminacji.
Zdobędziesz umiejętności indywidualizacji programowania rehabilitacji ruchowej obręczy barkowej.
Zrozumiesz istotę profilaktyki kontuzji kompleksu barkowego.
Dzięki kursowi online, będziesz mógł zdobyć wiedzę i umiejętności w dowolnym miejscu i czasie.
Otworzysz się na nowe możliwości rozwoju osobistego i zawodowego w dziedzinie fizjoterapii i treningu medycznego, poszerzając swoje kompetencje i zdobywając nowe umiejętności.
Poznasz najnowsze trendy i metody w dziedzinie usprawniania dolegliwości bólowych obręczy barkowej, które umożliwią Ci świadome i skuteczne wspieranie klientów.
Zwiększysz swoje kompetencje jako fizjoterapeuta, trener personalny czy instruktor fitness, dzięki specjalistycznej wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas kursu.
Udoskonalisz swoje umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne, co pozwoli Ci efektywniej wspierać klientów w powrocie do zdrowia i aktywności fizycznej.

Fakty o Kursie

Kurs "Zdrowy bark" to kompleksowe szkolenie online, które oferuje rewolucyjne podejście do leczenia i prewencji dysfunkcji i bólu związanego z kompleksem barkowym i kończyną górną. Opracowany przez doświadczonych fizjoterapeutów i ekspertów w dziedzinie treningu medycznego, ten kurs wyposaży Cię w niezbędną wiedzę i umiejętności, aby skutecznie radzić sobie z bólem barku i zapobiegać jego kontuzjom.

Zdrowy Bark

Dolegliwości bólowe w obrębie kompleksu barkowego i całej kończyny górnej są jedną z najczęstszych przyczyn bólowych u pacjentów profesjonalnie uprawiających sport, jak i również u osób, które ze sportem mają do czynienia tyle co my z baletem –niewiele. 

Na co dzień w gabinecie oraz na sali treningowej przynajmniej kilkukrotnie spotykamy się osobami, które skarżą się na dysfunkcje odcinka szyjnego kręgosłupa, kompleksu barkowego czy całej kończyny górnej. 

W dobie home office, śmiało można powiedzieć, że tego typu problemy wyrosły do rangi PLAGI. Jeśli dołączymy do tego również powielanie błędów treningowych u sportowców, lub amatorów siłowni zdamy sobie sprawę ze skali potencjalnych pacjentów! 

W tym szkoleniu postaramy się pokazać Ci anatomię i biomechanikę kompleksu barkowego, w jaki sposób dochodzi do uszkodzeń strukturalnych, jak powinieneś/aś nakierować swoje działania na poprawę funkcji przeciążonej kończyny, kiedy wprowadzić elementy treningu oraz jak sprawić, żeby Twój pacjent/podopieczny już nigdy nie wrócił do Ciebie z takim problemem.

Kierownik Merytoryczny

Dr Michał Pietrzak

kierownik merytoryczny

Dr n. med. i n. o zdrowiu

Dwukrotny Olimpijczyk

Finalista Igrzysk olimpijskich Rio de Janeiro 2016

5-cio krotny medalista Mistrzostw Europy

Trener Przygotowania Motorycznego medalistów mistrzostw świata, medalistów mistrzostw Europy, olimpijczyków

Fizjoterapeuta, Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii

Trener Kadry Narodowej PZBiS

Poznaj Nas

Kto wyszkoli Cię na Elitarnego Trenera?

Michał Pietrzak

michal

Dr n.med i n. o zdr.

Fizjoterapeuta

Trener Przygotowania Motorycznego

Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii

Więcej
Instagram Facebook

Jakub Cieniawski

kuba

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta kadry narodowej PZBiS

Właściciel centrum medycznego RehAbility

Więcej
Instagram Facebook

Poznaj moduły kursu

Autorytety

Podczas kursu „Zdrowy Bark” nauczysz się:

-Wykonywania testów funkcjonalnych obręczy barkowej, dzięki którym precyzyjnie ocenisz zdrowie i sprawność fizyczną podopiecznego/pacjenta

-Wykrywania czynników ryzyka, które prowadzą do przeciążeń i kontuzji obręczy barkowej

-Mechanizmów powstawania razów i przeciążeń obręczy barkowej

-Naprawy wzorców ruchowych, dzięki czemu zwiększysz efektywność, precyzję i ergonomię lokomocji Podopiecznego

-Manualnych technik leczniczych struktur kompleksu barkowego

- Dobierania ćwiczeń usprawniających zapewniających maksymalizacje tempa rehabilitacji

certyfikat

Stań się Elitarnym Trenerem

wybierz kurs:

Zdrowy Bark

Aktualnie w cenie

399 zł

Wciąż się zastanawiasz ?

Rozumiemy to.

Kurs Zdrowy Bark to
inwestycja bez ryzyka

Kurs Zdrowy Bark prowadzony w Elitarnym Treningu objęty jest programem "Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Dbamy o wysoki poziom szkolenia ponieważ zależy nam na zadowoleniu kursantów.
Gwarancja satysfakcji to zabezpieczenie Twojej inwestycji w nasz kurs.

gwarancja

Założenia gwarancji satysfakcji są proste: NIE PONOSISZ ŻADNEGO RYZYKA związanego z zakupem. Jeżeli z jakichkolwiek powodów zakupiony kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, poinformuj nas o tym w ciągu 30 dni od zakupu, a otrzymasz zwrot pieniędzy.

Gdzie jest haczyk?

Nie ma!

Jesteśmy pewni o wysokiej jakości naszych kursów online i przekazywanej wiedzy przez naszych specjalistów:
Michal i Kuba

Anatomia funkcjonalna obręczy barkowej

Trenerzy oraz osoby zajmujące się usprawnianiem ruchowym często mają problemy ze zrozumieniem funkcjonalnej pracy obręczy barkowej oraz roli struktur wchodzących w jej skład. Dlatego przed przystąpieniem do tematu usprawniania i leczenia dysfunkcji struktur obręczy barkowej zapoznasz się z topografią oraz współpracą lokalnych stabilizatorów, globalnych stabilizatorów oraz globalnych mobilizatorów wprawiających w efektywny ruch obręcz barkową oraz całą kończynę górną. Wszystko to przy pomocy interaktywnego programu prezentującego szkielet człowieka w ruchu. Program ten pozwala na wizualizację omawianych struktur anatomicznych i funkcji odpowiednich grup mięśniowych wprawiających szkielet w ruch. Taka forma graficznego przedstawienia tematu anatomii pozwala w prosty sposób zrozumieć skomplikowane powiązania grup mięśniowych między sobą, co jest podstawą zrozumienia prozdrowotnej biomechaniki ruchu ciała człowieka.

Ćwiczenia usprawniające ograniczeń funkcjonalnych obręczy barkowej

Podczas aktywności fizycznej, ograniczony zakres ruchu w jednym stawie czy osłabiony mięsień (słabe ogniwo), zaburzać będzie prawidłowy wzorzec ruchowy. W takiej sytuacji zachowanie funkcji ruchu wymaga kompensacji w innym segmencie ciała poprzez zwiększony zakres ruchu sąsiedniego stawu, co może też prowadzić do przeciążenia tkanek. Opanowanie umiejętności przeprowadzania testów funkcjonalnych (Screeningowych) oraz umiejętność doboru ćwiczeń usprawniających pod wyniki przeprowadzonego wywiadu sprawnościowego klienta, da Nam informację, które grupy mięśniowe są osłabione, które są przykurczone oraz jakie wady postawy występują u naszego podopiecznego. Wiedza ta jest bezwzględnie niezbędna do zaprogramowania indywidualnego procesu przygotowania motorycznego oraz maksymalizuje tempo budowy zdolności motorycznych Naszych podopiecznych

Zdrowy bark

Proces diagnostyczny i interpretacja wyników testów skriningowych jest niezwykle ważna w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania obręczy barkowej. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Ci informacji, która struktura jest związana z powstawaniem dolegliwości bólowych Twojego barku. Wiedza ta da Ci możliwość wyeliminowania przyczyny kontuzji, czy dolegliwości bólowych, dzięki czemu w pełnym komforcie będziesz mógł podejść do wdrażania technik manualnych oraz ćwiczeń usprawniających.

Patofizjologia dysfunkcji obręczy barkowej

Programując i przeprowadzając proces rehabilitacji musimy znać i rozumieć mechanizmy, które spowodowały wystąpienie dolegliwości bólowych struktur obręczy barkowej. Świadomość w jaki sposób doszło do kontuzji kompleksu barkowego daje nam szansę zaprogramować odpowiednie postępowanie terapeutyczno-treningowego. Przygotowane materiały instruktażowe o procesie rehabilitacji i usprawniania najczęstszych kontuzji obręczy barkowej zostały przedstawione w formie webinarów w taki sposób, aby kursant maksymalnie wykorzystał wiedzę teoretyczną w praktyce, co pozwoli na odwrócenie procesu chorobowego i będzie stanowiło prewencję występowania tego typu kontuzji w przyszłości.

Pozostałe urazy kompleksu barkowego

<p class="MsoNormal">Ból barku rzadko łączony jest przez pacjentów z jednym urazem.Dużo częściej zdarza się, że pacjenci sygnalizują, że wstali rano i nie mogliruszyć ramieniem. Zero ruchomości. Dlaczego? Być może na zły wzorzec ruchowy,który do tej pory posiadali mieli do wykorzystania 10 000 ruchów a pewnego dnialicznik się przekręcił i nastąpił ten sławny 10 001 ruch. Organizm niewytrzymał już więcej, dlatego zablokował cały łańcuch mięśniowy. <o:p></o:p></p><p class="MsoNormal">Kiedy możemy mówić o złym wzorcu w obrębie barku?<o:p></o:p></p><p class="MsoNormal">kto jest predystynowany do przeciążeń?<o:p></o:p></p><p class="MsoNormal">Co jest tą iskrą, która roznieca stan alarmowy w cielenaszych pacjentów?<o:p></o:p></p>

Testy diagnostyczne obręczy barkowej oraz kończyny górnej

Proces diagnostyczny i interpretacja wyników testów skriningowych jest niezwykle ważna w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Nam informacji, która struktura obręczybarkowej jest zamieszana w powstawanie dolegliwości bólowych naszych pacjentów i podopiecznych

Manualne techniki lecznicze obręczy barkowej

Istotą systemu naprawczego, który promujemy w Elitarnym Treningu, jest połączenie screeningu, terapii manualnej oraz indywidualnie zaplanowanego treningu. Terapia manualna, wykorzystanie Masażu Tkanek Głębokich jest niezmiernie ważne, szczególnie u pacjentów bólowych, u których kontuzja nie pozwala rozpocząć w pełni procesu treningowego. Dzięki technikom pokazanym w tym materiale, będziemy mogli znieść ból oraz poprawić utraconą funkcję pacjenta. Resztę osiągniesz poprzez zindywidualizowany trening

Modyfikacja techniki ćwiczeń siłowych obręczy barkowej oraz kończyny górnej

W praktycznym ujęciu, wzorce ruchowe to klasyfikacja ćwiczeń oparta na biomechanice ruchu, która, dzięki swojej popularności wśród trenerów jest bazą do tworzenia programów treningowych. Wraz z upływem lat zwiększa się u człowieka tendencja do występowania wad postawy, nierównomiernego ukształtowania muskulatury, zaburzenia balansu siły i funkcji grup mięśniowych antagonistycznych (pełniących przeciwstawne funkcje). Spada sprawność i efektywność poruszania się w życiu codziennym, a przy zbyt dużej intensywności pracy w stosunku do możliwości i potrzeb aparatu ruchu- pojawiają się zaburzenia wzorców ruchowych. Zadaniem trenera jest ocena wzorców ruchowych, ułożenie programu treningowego dopasowanego do celów oraz poziomu sprawności klienta, a następnie bieżąca kontrola oraz modyfikacje założeń w trakcie cyklu treningowego.

Justyna Ostrowska to jedna z najwybitniejszych postaci w świecie wychowania fizycznego i treningu personalnego. Absolwentka prestiżowych studiów dziennych I i II stopnia na Wydziale Wychowania Fizycznego AWF w Krakowie oraz studiów dziennych I stopnia na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie wiedzy o kulturze fizycznej dla Instruktorów Siłowni oraz Trenerów Personalnych, a także jest szkoleniowcem z wieloletnim stażem w treningu siłowo-szybkościowym.

Jako Trener Przygotowania Motorycznego, Medyczny Trener Personalny oraz Trener II klasy Lekkiej Atletyki- Justyna Ostrowska osiągnęła wspaniałe wyniki, prowadząc swoich Podopiecznych do szczytów swoich możliwości. Znana ze swojego indywidualnego podejścia do każdego z Podopiecznych, kieruje się bezpieczeństwem, precyzją oraz funkcjonalnością ćwiczeń, by pomóc im osiągnąć sukces i poprawić jakość swojego życia.

Jako była zawodniczka AZS AWF Kraków i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w skoku w dal oraz trójskoku, Justyna Ostrowska ma wyjątkową wiedzę i doświadczenie w dziedzinie sportu, które skutecznie wykorzystuje w swojej pracy z Podopiecznymi. Jej 7-letnie doświadczenie w treningu młodzieży oraz dorosłych jest nieocenione, a jej motto treningowe "Nie szkodzić" sprawia, że jej Podopieczni osiągają świetne wyniki, jednocześnie poprawiając swoje zdrowie i samopoczucie.

Jej wiedza, doświadczenie i umiejętności czynią ją jednym z najlepszych trenerów i autorytetów w Polsce.

Justyna Ostrowska Szkoleniowiec Prezes Elitarnego Treningu

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu- Michał Pietrzak to prawdziwy gigant w świecie kultury fizycznej. Jego wiedza i doświadczenie są nieocenione dla każdego, kto pragnie osiągnąć szczyty swoich możliwości fizycznych i budowy zdolności motorycznych w każdej dyscyplinie sportu. Dr Michał Pietrzak to były szef działu medycznego i nauk o sporcie w TSP Podbeskidzie Bielsko-Biała, a obecnie to Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii w Katowicach. Dr Michał Pietrzak to autorytet w dziedzinie rehabilitacji ruchowej, reedukacji wzorców ruchowych, ćwiczeń korekcyjnych oraz przede wszystkim indywidualizacji każdego aspektu treningu sportowego i treningu personalnego.

Dr Michał Pietrzak jest jednym z niewielu osób w Polsce, którzy posiadają nkiezwykle szerokie spektrum kompetencji, wiedzy i umiejętności z zakresu treningu i rehabiliacji ruchowej, zapewniającej progres sportowy oraz rozwoju poziomu sprawności fizycznej każdemu sportowcowi, pacjentowi oraz klientowi personalnemu. To wszystko dzięki ukończeniu studiów magisterskich na wydziale wychowania fizycznego oraz fizjoterapii oraz studiów doktoranckich na najlepszej w Polsce Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. To wszystko miało miejsce w trakce bardzo owocnej kariery sportowej dr Michała Pietrzaka, w trakcie której dwukrotnie reprezentował nasz kraj podczas igrzysk olimpijskich (Podczas XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył 7-me miejsce), 5-cio krotnie zdobywał medale Mistrzostw Europy oraz medal Letniej Uniwersjady. Współpracujący z nim zawodnicy to wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata, Europy, wielokrotni medaliści Mistrzostyw Polski wielu dyscyplin sportu, klienci personalni oraz pacjenci.

Obecnie Dr Michał Pietrzak jest Prezesem Śląskiego Centrum Fizjoterapii, gdzie każdego dnia dzieli się swoim niezwykle bogatym doświadczeniem i wiedzą, pomagając zawodnikom w osiąganiu najwyższych celów w sporcie, klientom personalnym podnieść komfort życia i wyrzeźbić ciało a pacjentom pozbyć się dolegliwości bólowych oraz zreedukować wzorce ruchowe.

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu- Michał Pietrzak

Klaudia Stolarska to niezwykle utytułowany i doświadczony szkoleniowiec, który posiada wiele certyfikatów i specjalizacji z zakresu treningu personalnego, terapii ruchowej oraz przygotowania motorycznego. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie niwelowania wpływu słabych ogniw w sprawności fizycznej swoich klientów oraz współpracujących z nią sportowców na poziomie elite.Klaudia kieruje się zasadą, że usprawnianie stanowi podstawę jej pracy, a treningi mają na celu reedukację wzorców ruchowych.

Jej profesjonalizm i skuteczność w pracy zostały docenione przez wielu klientów personalnych oraz sportowców, którzy z powodzeniem osiągają swoje cele pod jej okiem. Klaudia jest mentorem wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz finalistów Mistrzostw Świata. Jej wiedza oraz umiejętności są nieocenione w branży treningowej, a jej podejście indywidualne do każdego klienta sprawia, że jest ona jednym z najbardziej cenionych szkoleniowców w swojej dziedzinie.

Klaudia Stolarska Szkoleniowiec

Szkoleniowcem w Elitarnym Treningu, odpowiadającym za szkolenia z zakresu wiedzy o fizjoterapii jest mgr. Jakub Cieniawski 👏

✅Kuba to doświadczony fizjoterapauta, szkoleniowiec i właściciel nowoczesnego centrum rehabilitacji RehAbility Jelenia Góra ✅Kuba na co dzień spełnia się w indywidualnej pracy z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz bólowymi. ✅Ogromnym doświadczeniem, które wpłynęło na pracę Jakuba, była funkcja głównego fizjoterapeuty reprezentacji Polski w Polskim Związku Bobslei i Skeletonu, gdzie otaczał się specjalistami z całego świata, z dziedziny fizjoterapii sportowej. ✅Kuba jest obecnie certyfikowanym Instruktorem w FRSC w akupunkturze Master Tung

Klaudia Stolarska Szkoleniowiec
Photo of the day
PROF. DR HAB. Janusz Iskra
Photo of the day
Monika Szczęsna
Photo of the day
Piotr Łącz
Photo of the day
DR HAB. Krzysztof Przednówek PROF nadzw.
Photo of the day
DR n Med. Paweł Gwiazdoń
Photo of the day
DR HAB. n Med Adam J.Białas PROF nadzw