Loading...
9
logo

Dolegliwości bólowe w obrębie kompleksu barkowego i całej kończyny górnej są jedną z najczęstszych przyczyn bólowych zarówno u zawodników, jak i u amatorów sportu. W dobie home office tego typu problemy wyrosły do rangi PLAGI".

logo
logo

Kurs "Zdrowy bark" to kompleksowe szkolenie online, które oferuje rewolucyjne podejście do leczenia i prewencji dysfunkcji i bólu związanego z kompleksem barkowym i kończyną górną. Opracowany przez doświadczonych fizjoterapeutów i ekspertów w dziedzinie treningu medycznego, ten kurs wyposaży Cię w niezbędną wiedzę i umiejętności, aby skutecznie radzić sobie z bólem barku i zapobiegać jego kontuzjom.

Po ukończeniu kursu:

  • Pozbędziesz się dolegliwości bólowych związanych z kompleksem barkowym, dzięki zastosowaniu naszych skutecznych metod terapeutycznych i treningowych.
  • Zdobędziesz szczegółową wiedzę na temat anatomii i biomechaniki kompleksu barkowego, co umożliwi Ci lepsze zrozumienie przyczyn dolegliwości bólowych oraz skuteczniejsze podejście do ich eliminacji.
  • Zdobędziesz umiejętności indywidualizacji programowania rehabilitacji ruchowej obręczy barkowej.
  • Zrozumiesz istotę profilaktyki kontuzji kompleksu barkowego.
  • Dzięki kursowi online, będziesz mógł zdobyć wiedzę i umiejętności w dowolnym miejscu i czasie.
  • Otworzysz się na nowe możliwości rozwoju osobistego i zawodowego w dziedzinie fizjoterapii i treningu medycznego, poszerzając swoje kompetencje i zdobywając nowe umiejętności.
  • Poznasz najnowsze trendy i metody w dziedzinie usprawniania dolegliwości bólowych obręczy barkowej, które umożliwią Ci świadome i skuteczne wspieranie klientów.
  • Zwiększysz swoje kompetencje jako fizjoterapeuta, trener personalny czy instruktor fitness, dzięki specjalistycznej wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas kursu.
  • Udoskonalisz swoje umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne, co pozwoli Ci efektywniej wspierać klientów w powrocie do zdrowia i aktywności fizycznej.

Zdrowy Bark

w cenie

399 zł

ponad 6h nagrań

Poznaj moduły kursu

logo

Lista modułów:

  • 1. Anatomia funkcjonalna obręczy barkowej
  • 2. Ćwiczenia usprawniające ograniczeń funkcjonalnych obręczy barkowej
  • 3. Zdrowy bark
  • 4. Patofizjologia dysfunkcji obręczy barkowej
  • 5. Pozostałe urazy kompleksu barkowego
  • 6. Testy diagnostyczne obręczy barkowej oraz kończyny górnej
  • 7. Manualne techniki lecznicze obręczy barkowej
  • 8. Modyfikacja techniki ćwiczeń siłowych obręczy barkowej oraz kończyny górnej

Wciąż się zastanawiasz?

Rozumiemy to.

Kurs Zdrowy Bark to inwestycja bez ryzyka

Kurs objęty jest programem "Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Gwarancja satysfakcji to zabezpieczenie Twojej inwestycji w nasz kurs.

Założenia gwarancji satysfakcji są proste: NIE PONOSISZ ŻADNEGO RYZYKA związanego z zakupem. Jeżeli zakupiony kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, poinformuj nas o tym w ciągu 30 dni od zakupu, a otrzymasz zwrot pieniędzy.

gwarancja

Poznaj autorów kursu:

logo
dr nauk medycznych i nauk o zdrowiu Michał Pietrzak
fizjoterapeuta, Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii
dwukrotny olimpijczyk,
Finalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016
5-krotny medalista Mistrzostw Europy, medalista Uniwersjady,
Trener Kadry Narodowej PZBiS,
Trener medalistów mistrzostw Europy, Świata, Pucharów Świata wielu dyscyplin sportu
logo
Mgr Fizjoterapii Jakub Cieniawski
Prezes Centrum Medycznego RehAbility w Jeleniej Góry
Wieloletni Szkoleniowiec
Fizjoterapeuta Kadry Olimpijskiej PZBiS

Co mówią o nas kursanci

Anatomia funkcjonalna obręczy barkowej

Trenerzy oraz osoby zajmujące się usprawnianiem ruchowym często mają problemy ze zrozumieniem funkcjonalnej pracy obręczy barkowej oraz roli struktur wchodzących w jej skład. Dlatego przed przystąpieniem do tematu usprawniania i leczenia dysfunkcji struktur obręczy barkowej zapoznasz się z topografią oraz współpracą lokalnych stabilizatorów, globalnych stabilizatorów oraz globalnych mobilizatorów wprawiających w efektywny ruch obręcz barkową oraz całą kończynę górną. Wszystko to przy pomocy interaktywnego programu prezentującego szkielet człowieka w ruchu. Program ten pozwala na wizualizację omawianych struktur anatomicznych i funkcji odpowiednich grup mięśniowych wprawiających szkielet w ruch. Taka forma graficznego przedstawienia tematu anatomii pozwala w prosty sposób zrozumieć skomplikowane powiązania grup mięśniowych między sobą, co jest podstawą zrozumienia prozdrowotnej biomechaniki ruchu ciała człowieka.

Ćwiczenia usprawniające ograniczeń funkcjonalnych obręczy barkowej

Podczas aktywności fizycznej, ograniczony zakres ruchu w jednym stawie czy osłabiony mięsień (słabe ogniwo), zaburzać będzie prawidłowy wzorzec ruchowy. W takiej sytuacji zachowanie funkcji ruchu wymaga kompensacji w innym segmencie ciała poprzez zwiększony zakres ruchu sąsiedniego stawu, co może też prowadzić do przeciążenia tkanek. Opanowanie umiejętności przeprowadzania testów funkcjonalnych (Screeningowych) oraz umiejętność doboru ćwiczeń usprawniających pod wyniki przeprowadzonego wywiadu sprawnościowego klienta, da Nam informację, które grupy mięśniowe są osłabione, które są przykurczone oraz jakie wady postawy występują u naszego podopiecznego. Wiedza ta jest bezwzględnie niezbędna do zaprogramowania indywidualnego procesu przygotowania motorycznego oraz maksymalizuje tempo budowy zdolności motorycznych Naszych podopiecznych

Zdrowy bark

Proces diagnostyczny i interpretacja wyników testów skriningowych jest niezwykle ważna w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania obręczy barkowej. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Ci informacji, która struktura jest związana z powstawaniem dolegliwości bólowych Twojego barku. Wiedza ta da Ci możliwość wyeliminowania przyczyny kontuzji, czy dolegliwości bólowych, dzięki czemu w pełnym komforcie będziesz mógł podejść do wdrażania technik manualnych oraz ćwiczeń usprawniających.

Patofizjologia dysfunkcji obręczy barkowej

Programując i przeprowadzając proces rehabilitacji musimy znać i rozumieć mechanizmy, które spowodowały wystąpienie dolegliwości bólowych struktur obręczy barkowej. Świadomość w jaki sposób doszło do kontuzji kompleksu barkowego daje nam szansę zaprogramować odpowiednie postępowanie terapeutyczno-treningowego. Przygotowane materiały instruktażowe o procesie rehabilitacji i usprawniania najczęstszych kontuzji obręczy barkowej zostały przedstawione w formie webinarów w taki sposób, aby kursant maksymalnie wykorzystał wiedzę teoretyczną w praktyce, co pozwoli na odwrócenie procesu chorobowego i będzie stanowiło prewencję występowania tego typu kontuzji w przyszłości.

Pozostałe urazy kompleksu barkowego

<p class="MsoNormal">Ból barku rzadko łączony jest przez pacjentów z jednym urazem.Dużo częściej zdarza się, że pacjenci sygnalizują, że wstali rano i nie mogliruszyć ramieniem. Zero ruchomości. Dlaczego? Być może na zły wzorzec ruchowy,który do tej pory posiadali mieli do wykorzystania 10 000 ruchów a pewnego dnialicznik się przekręcił i nastąpił ten sławny 10 001 ruch. Organizm niewytrzymał już więcej, dlatego zablokował cały łańcuch mięśniowy. <o:p></o:p></p><p class="MsoNormal">Kiedy możemy mówić o złym wzorcu w obrębie barku?<o:p></o:p></p><p class="MsoNormal">kto jest predystynowany do przeciążeń?<o:p></o:p></p><p class="MsoNormal">Co jest tą iskrą, która roznieca stan alarmowy w cielenaszych pacjentów?<o:p></o:p></p>

Testy diagnostyczne obręczy barkowej oraz kończyny górnej

Proces diagnostyczny i interpretacja wyników testów skriningowych jest niezwykle ważna w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Nam informacji, która struktura obręczybarkowej jest zamieszana w powstawanie dolegliwości bólowych naszych pacjentów i podopiecznych

Manualne techniki lecznicze obręczy barkowej

Istotą systemu naprawczego, który promujemy w Elitarnym Treningu, jest połączenie screeningu, terapii manualnej oraz indywidualnie zaplanowanego treningu. Terapia manualna, wykorzystanie Masażu Tkanek Głębokich jest niezmiernie ważne, szczególnie u pacjentów bólowych, u których kontuzja nie pozwala rozpocząć w pełni procesu treningowego. Dzięki technikom pokazanym w tym materiale, będziemy mogli znieść ból oraz poprawić utraconą funkcję pacjenta. Resztę osiągniesz poprzez zindywidualizowany trening

Modyfikacja techniki ćwiczeń siłowych obręczy barkowej oraz kończyny górnej

W praktycznym ujęciu, wzorce ruchowe to klasyfikacja ćwiczeń oparta na biomechanice ruchu, która, dzięki swojej popularności wśród trenerów jest bazą do tworzenia programów treningowych. Wraz z upływem lat zwiększa się u człowieka tendencja do występowania wad postawy, nierównomiernego ukształtowania muskulatury, zaburzenia balansu siły i funkcji grup mięśniowych antagonistycznych (pełniących przeciwstawne funkcje). Spada sprawność i efektywność poruszania się w życiu codziennym, a przy zbyt dużej intensywności pracy w stosunku do możliwości i potrzeb aparatu ruchu- pojawiają się zaburzenia wzorców ruchowych. Zadaniem trenera jest ocena wzorców ruchowych, ułożenie programu treningowego dopasowanego do celów oraz poziomu sprawności klienta, a następnie bieżąca kontrola oraz modyfikacje założeń w trakcie cyklu treningowego.