Loading...
9

Instruktor

Stretching

6 Lekcji w tym: 4h 58m + 66 stron skryptów

Dla Kogo Jest Ten Kurs?

Pragniesz, aby Twoje ciało pracowało ergonomicznie i efektywnie, niezależnie od wybranej formy aktywności fizycznej?

Stretching to kluczowy element, który pozwala wyeliminować kompensacje i zaburzenia w prawidłowych wzorcach ruchowych oraz przygotować ciało do aktywności poprzez podniesienie temperatury.

Co Da Ci Ten Kurs?

Przeniesiesz swoje treningi na wyższy poziom, zgłębiając techniki indywidualizacji ćwiczeń dostosowanych do Twoich potrzeb i możliwości.
Pokonasz stagnację treningową, otwierając się na nowe wyzwania i osiągnięcia.
Zanurzysz się w fascynującym świecie świadomej pracy z własnym ciałem, odnajdując harmonię i równowagę.
Poprawisz efektywność swoich treningów, minimalizując ryzyko kontuzji i maksymalizując osiągane rezultaty.
Zwiększysz swoje możliwości zarobkowe jako trener, stając się cenionym specjalistą w swojej dziedzinie.
Nauczysz się dobierać plany treningowe dostosowane do indywidualnych predyspozycji klientów zapewniające mu maksymalne tempo budowy formy sportowej,
Zwiększysz zakres swoich trenerskich możliwości,
Poprawisz wyniki sportowe swoich podopiecznych (i swoje!),
Dołączysz do grona Elitarnych Trenerów, którzy szkolą świadomie, bezpiecznie i skutecznie.

Fakty o Kursie

Ograniczenia w ruchomości stawów i mobilności tkanek miękkich mogą negatywnie wpływać na efektywność ćwiczeń oraz zwiększać ryzyko kontuzji. Nasz kurs oferuje szczegółową analizę sprawności fizycznej i potrzeb Twojego ciała poprzez skrining, co pozwala na zaprogramowanie rozgrzewki, podnoszącej efektywność każdej aktywności fizycznej, oraz prewencji kontuzji.

Kurs jest internetową wersją stacjonarnego szkolenia, opiera się na tej samej podstawie programowej i spełnia te same standardy.

Stretching

Aby Nasze ciało miało szansę ergonomicznie i efektywnie pracować niezależnie od wybranego rodzaju aktywności fizycznej- należy wyeliminować wszelkie kompensacje i zaburzenia w przebiegu prawidłowych wzorców ruchowych przy jednoczesnym podniesieniu temperatury ciała osoby ćwiczącej. 

Wszelkie ograniczenia w ruchomości stawów i mobilności tkanek miękkich mogą negatywnie wpływać na efektywność podejmowanych form aktywności fizycznej, a przede wszystkim zwiększać ryzyko występowania przeciążeń  i kontuzji.

Szczegółowa analiza poziomu sprawności fizycznej i potrzeb naszego ciała, dzięki przeprowadzonemu skriningowi – daje Nam szansę zaprogramować efektywnie rozgrzewkę, która podniesie efektywność każdego rodzaju aktywności fizycznej w części głównej treningu.

Takie postępowanie nabiera wagi jeżeli uświadomimy sobie, że wypracowane efekty zwiększenia mobilności tkanek miękkich i zwiększenia zakresów ruchomości stawów dzięki zastosowanym Technikom: Autouwalniania powięziowo- mięśniowego, PIRu, stretchingu statycznego, stretchingu dynamicznego utrzymują się po zastosowaniu wcześniej wymienionych technik przez okres ok. 20-30 minut od ich wykonania. 

Aby układ nerwowy zapamiętał nowe zakresy ruchomości stawów i nową mobilność tkanek miękkich- należy wykorzystać je w praktyce w części głównej treningu. Dzięki takiemu logicznemu podejściu do tematu usprawniania, każdy trening niezależnie od wyboru formy aktywności fizycznej, wykonywany jest w lepszej, wydajniejszej technice, dzięki czemu układ nerwowy potrafi zapamiętać wyższy poziom sprawności fizycznej i korzystać z niego na co dzień w trakcie codziennych aktywności fizycznych. 

Po pewnym czasie, zależnym od poziomu wyjściowego- doprowadzi to do reedukacji wzorców ruchowych, podniesienia poziomu sprawności fizycznej oraz prewencji występowania urazów i przeciążeń.

Kierownik Merytoryczny

Dr Michał Pietrzak

kierownik merytoryczny

Dr n. med. i n. o zdrowiu

Dwukrotny Olimpijczyk

Finalista Igrzysk olimpijskich Rio de Janeiro 2016

5-cio krotny medalista Mistrzostw Europy

Trener Przygotowania Motorycznego medalistów mistrzostw świata, medalistów mistrzostw Europy, olimpijczyków

Fizjoterapeuta, Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii

Trener Kadry Narodowej PZBiS

Poznaj Nas

Kto wyszkoli Cię na Elitarnego Trenera?

Justyna Ostrowska

justyna

Trener Personalny

Trener Przygotowania Motorycznego

Medyczny Trener Personalny

Terapeuta Ruchowy

Więcej
Strona internetowa Instagram Facebook Youtube TikTok

Michał Pietrzak

michal

Dr n.med i n. o zdr.

Fizjoterapeuta

Trener Przygotowania Motorycznego

Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii

Więcej
Instagram Facebook

Poznaj moduły kursu

Autorytety

Czego nauczysz się na kursie "Stretching" w Elitarnym Treningu? 

-Dobierać techniki ćwiczeń stretchingu do indywidualnych potrzeb sprawnościowych i zdrowotnych człowieka. 

-Zastosowania stretchingu dynamicznego, statycznego, aktywnego, poizometrycznej relaksacji mięśni oraz ćwiczeń aktywacji mięśniowej. 

-Metod zwiększenia efektywności procesu treningowego dzięki zastosowaniu metod stretchingu zmniejszających wpływ ograniczeń sprawnościowych na przebieg wzorców ruchowych

-Dobierać odpowiednią metodę stretchingu do konkretnej części rozgrzewki, aby podnieść tempo budowy zdolności motorycznych 

certyfikat

Stań się Elitarnym Trenerem

wybierz kurs:

Stretching

Aktualnie w cenie

249 zł

Wciąż się zastanawiasz ?

Rozumiemy to.

Kurs Stretching to
inwestycja bez ryzyka

Kurs Stretching prowadzony w Elitarnym Treningu objęty jest programem "Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Dbamy o wysoki poziom szkolenia ponieważ zależy nam na zadowoleniu kursantów.
Gwarancja satysfakcji to zabezpieczenie Twojej inwestycji w nasz kurs.

gwarancja

Założenia gwarancji satysfakcji są proste: NIE PONOSISZ ŻADNEGO RYZYKA związanego z zakupem. Jeżeli z jakichkolwiek powodów zakupiony kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, poinformuj nas o tym w ciągu 30 dni od zakupu, a otrzymasz zwrot pieniędzy.

Gdzie jest haczyk?

Nie ma!

Jesteśmy pewni o wysokiej jakości naszych kursów online i przekazywanej wiedzy przez naszych specjalistów:
Michal i Justyna

Wprowadzenie teoretyczne do tematu stretchingu

Dla kogo jest ten kurs? Dla trenera personalnego, który chce: -poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje w zakresie usprawniania ograniczeń zdrowotnych podopiecznych -dobrać rodzaj stretchingu do indywidualnych potrzeb podopiecznego -spersonalizować część przygotowania do części głównej treningu -zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność kazdego rodzaju treningu -pomagać swoim podopiecznym osiągać lepsze wyniki sportowe dzięki zmniejszeniu wpływu słabego ogniwa na poziom sprawności fizycznej -zgłębić tajniki treningu nakierowanego na prewencję występowania kontuzji i przeciążeń. Dla sportowców, którzy chcą: -osiągać lepsze wyniki sportowe dzięki zmniejszeniu wpływu słabego ogniwa na poziom sprawności fizycznej -zgłębić tajniki treningu nakierowanego na prewencję występowania kontuzji i przeciążeń. -podnieść efektywność części rozgrzewki treningu dla każdego kto chce zadbać o swój poziom zdrowia i sprawności fizycznej

Technika auto-uwalniania powięziowo mięśniowego

Rozciąganie mięśni często ograniczone jest przez działanie punktów spustowych, oraz brak prawidłowych ruchów ślizgowych tkanek miękkich i powięzi między sobą. Zaburzenie ruchu ślizgowego tkanek prowadzi do problemów z ergonomią pracy i zaburzeniem wzorców ruchowych. Technika auto-uwalniania powięziowo-mięśniowego, dzięki sile nacisku na tkankę mięśniową, dosłownie rozrywa posklejaną powięź i uwalnia punkty spustowe, umożliwiając tkance mięśniowej prawidłowe funkcjonowanie. Odpowiednią siłę nacisku w technice auto-uwalniania powięziowo-mięśniowego wywołujemy za pomocą takich przyborów jak gumowany wałek, różnego rodzaju piłki (do lacrosse, tenisa, baseballa, golfa), lub specjalne rollery ręczne.

Streetching dynamiczny w postaci kompleksów ruchowych

Większość dyscyplin sportu opiera się o aktywności dynamiczne, dlatego nie ma wątpliwości, iż w przygotowaniu do działań sportowych przeważać powinno rozciąganie dynamiczne. Streetching dynamiczny, czyli wypady, wymachy, krążenia, skręty, skłony oraz ich połączenia w kompleksy ruchowe, pozwala utrzymać lub nawet zwiększyć temperaturę ciała w trakcie rozgrzewki i, co najważniejsze, utrzymać sztywność jednostek ścięgnisto-mięśniowych, co przyczynia się do wzrostu ekonomii pracy mięśniowej, zwiększenia mocy oraz skoczności i siły. Streetching dynamiczny jest najbardziej dopasowaną z form przygotowania tkanki mięśniowej do aktywności sportowej. Jest też formą efektywną – oczywiście w sytuacji, gdy tkanka mięśniowa pozbawiona jest punktów spustowych, a także otoczona prawidłowo uwodnionymi, mobilnymi powięziami, które bez przeszkód ślizgają się między sobą. Już zwiększenie temperatury ciała o 1ᵒC dzięki zastosowaniu streetchingu dynamicznego zwiększa rozciągliwość włókien mięśniowych o 30%. Zwiększa to ich moc maksymalną o 15-20%, a w przypadku włókien wolno-kurczących się (ST) powoduje przybranie cech włókien szybko-kurczących (FT). Rozgrzewka, dzięki podniesieniu częstotliwości skurczów serca, podwyższa mentalną gotowość człowieka do wysiłku, poprawia ergonomię pracy, zwiększa przekazywanie tlenu do mięśni (efekt Bohra), oraz chroni aparat ruchu przed urazami.

Stretching statyczny

Tradycyjne naciąganie mięśni – stretching statyczny – przynosi efekt przeciwny do podstawowego celu rozgrzewki, tj. podniesienia temperatury ciała. „Zastygając” w pozycji rozciągania wychładzamy organizm, cofając wszystkie wcześniej wymienione korzyści. W trakcie „rozciągania” statycznego mięśni, w pierwszych sekundach wcale ich nie rozciągamy! Winne tej sytuacji są ciałka Golgiego, znajdujące się w przejściach ścięgnisto-mięśniowych. W wyniku oddalania przyczepów naciąganego mięśnia, przekazują one do mózgu informację, aby chronił tkankę mięśniową przed rozerwaniem. Stan blokowania rozciągania mięśni przemija po kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach i dopiero po tym okresie efektywnie uelastyczniamy tkankę mięśniową, przygotowując ją do wysiłku. Stretching statyczny, wykonywany w końcowej części treningu, zwiększa również efekt DOMS, tj. opóźnionego bólu mięśni, potocznie nazywanego zakwasami. Ta forma rozciągania zakłóca przepływ krwi przez mięśnie, co może spowalniać regenerację powysiłkową.

Poizometryczna Relaksacja Mięśni

Główne założenie PIR dotyczy rozciągania tkanek za pomocą techniki napięcie-rozluźnienie (CR –contract-relax), w którym, przy określonym zakresie ruchomości, dochodzi do aktywnego napięcia tkanek przez pacjenta, przeciwko oporowi Terapeuty. Są to techniki skuteczne, stosunkowo proste oraz bezbolesne, związane są z napięciem izometrycznym i rozciągnięciem określonych grup mięśniowych. Celem jest zmniejszenie napięcia mięśniowego, a proces terapii wymaga aktywnego udziału ze strony pacjenta, gdyż Terapeuta/Trener, wykorzystując aktywną pracę jego mięśni, wspomaga jego wysiłek.

Ćwiczenia Aktywacji MIęśniowej

Jesteśmy tak silni, jak silne jest nasze najsłabsze ogniwo. Zatem, jeżeli któraś z grup mięśniowych w ciele człowieka jest osłabiona, to duże prawdopodobieństwo, że swoją słabością zaburzać będzie pracę całego łańćucha kinematycznego- doprowadzając do występowania błędnego przebiegu wzorców ruchowych, zaburzenia techniki ćw. siłowych a tym samym doprowadzać do przeciążeń tkanek i zwiększonego ryzyka występowania kontuzji i urazów. Poprawnie wykonane ćwiczeń aktywacji mięśniowej w treningu w jego części rozgrzewki (streetchingu dynamicznego), pozwala włączyć do pracy osłabione mięśnie, zapewniając tym samym większą poprawność wykonania ruchów złożonych w części głównej treningu.

Justyna Ostrowska to jedna z najwybitniejszych postaci w świecie wychowania fizycznego i treningu personalnego. Absolwentka prestiżowych studiów dziennych I i II stopnia na Wydziale Wychowania Fizycznego AWF w Krakowie oraz studiów dziennych I stopnia na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie wiedzy o kulturze fizycznej dla Instruktorów Siłowni oraz Trenerów Personalnych, a także jest szkoleniowcem z wieloletnim stażem w treningu siłowo-szybkościowym.

Jako Trener Przygotowania Motorycznego, Medyczny Trener Personalny oraz Trener II klasy Lekkiej Atletyki- Justyna Ostrowska osiągnęła wspaniałe wyniki, prowadząc swoich Podopiecznych do szczytów swoich możliwości. Znana ze swojego indywidualnego podejścia do każdego z Podopiecznych, kieruje się bezpieczeństwem, precyzją oraz funkcjonalnością ćwiczeń, by pomóc im osiągnąć sukces i poprawić jakość swojego życia.

Jako była zawodniczka AZS AWF Kraków i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w skoku w dal oraz trójskoku, Justyna Ostrowska ma wyjątkową wiedzę i doświadczenie w dziedzinie sportu, które skutecznie wykorzystuje w swojej pracy z Podopiecznymi. Jej 7-letnie doświadczenie w treningu młodzieży oraz dorosłych jest nieocenione, a jej motto treningowe "Nie szkodzić" sprawia, że jej Podopieczni osiągają świetne wyniki, jednocześnie poprawiając swoje zdrowie i samopoczucie.

Jej wiedza, doświadczenie i umiejętności czynią ją jednym z najlepszych trenerów i autorytetów w Polsce.

Justyna Ostrowska Szkoleniowiec Prezes Elitarnego Treningu

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu- Michał Pietrzak to prawdziwy gigant w świecie kultury fizycznej. Jego wiedza i doświadczenie są nieocenione dla każdego, kto pragnie osiągnąć szczyty swoich możliwości fizycznych i budowy zdolności motorycznych w każdej dyscyplinie sportu. Dr Michał Pietrzak to były szef działu medycznego i nauk o sporcie w TSP Podbeskidzie Bielsko-Biała, a obecnie to Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii w Katowicach. Dr Michał Pietrzak to autorytet w dziedzinie rehabilitacji ruchowej, reedukacji wzorców ruchowych, ćwiczeń korekcyjnych oraz przede wszystkim indywidualizacji każdego aspektu treningu sportowego i treningu personalnego.

Dr Michał Pietrzak jest jednym z niewielu osób w Polsce, którzy posiadają nkiezwykle szerokie spektrum kompetencji, wiedzy i umiejętności z zakresu treningu i rehabiliacji ruchowej, zapewniającej progres sportowy oraz rozwoju poziomu sprawności fizycznej każdemu sportowcowi, pacjentowi oraz klientowi personalnemu. To wszystko dzięki ukończeniu studiów magisterskich na wydziale wychowania fizycznego oraz fizjoterapii oraz studiów doktoranckich na najlepszej w Polsce Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. To wszystko miało miejsce w trakce bardzo owocnej kariery sportowej dr Michała Pietrzaka, w trakcie której dwukrotnie reprezentował nasz kraj podczas igrzysk olimpijskich (Podczas XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył 7-me miejsce), 5-cio krotnie zdobywał medale Mistrzostw Europy oraz medal Letniej Uniwersjady. Współpracujący z nim zawodnicy to wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata, Europy, wielokrotni medaliści Mistrzostyw Polski wielu dyscyplin sportu, klienci personalni oraz pacjenci.

Obecnie Dr Michał Pietrzak jest Prezesem Śląskiego Centrum Fizjoterapii, gdzie każdego dnia dzieli się swoim niezwykle bogatym doświadczeniem i wiedzą, pomagając zawodnikom w osiąganiu najwyższych celów w sporcie, klientom personalnym podnieść komfort życia i wyrzeźbić ciało a pacjentom pozbyć się dolegliwości bólowych oraz zreedukować wzorce ruchowe.

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu- Michał Pietrzak

Klaudia Stolarska to niezwykle utytułowany i doświadczony szkoleniowiec, który posiada wiele certyfikatów i specjalizacji z zakresu treningu personalnego, terapii ruchowej oraz przygotowania motorycznego. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie niwelowania wpływu słabych ogniw w sprawności fizycznej swoich klientów oraz współpracujących z nią sportowców na poziomie elite.Klaudia kieruje się zasadą, że usprawnianie stanowi podstawę jej pracy, a treningi mają na celu reedukację wzorców ruchowych.

Jej profesjonalizm i skuteczność w pracy zostały docenione przez wielu klientów personalnych oraz sportowców, którzy z powodzeniem osiągają swoje cele pod jej okiem. Klaudia jest mentorem wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz finalistów Mistrzostw Świata. Jej wiedza oraz umiejętności są nieocenione w branży treningowej, a jej podejście indywidualne do każdego klienta sprawia, że jest ona jednym z najbardziej cenionych szkoleniowców w swojej dziedzinie.

Klaudia Stolarska Szkoleniowiec

Szkoleniowcem w Elitarnym Treningu, odpowiadającym za szkolenia z zakresu wiedzy o fizjoterapii jest mgr. Jakub Cieniawski 👏

✅Kuba to doświadczony fizjoterapauta, szkoleniowiec i właściciel nowoczesnego centrum rehabilitacji RehAbility Jelenia Góra ✅Kuba na co dzień spełnia się w indywidualnej pracy z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz bólowymi. ✅Ogromnym doświadczeniem, które wpłynęło na pracę Jakuba, była funkcja głównego fizjoterapeuty reprezentacji Polski w Polskim Związku Bobslei i Skeletonu, gdzie otaczał się specjalistami z całego świata, z dziedziny fizjoterapii sportowej. ✅Kuba jest obecnie certyfikowanym Instruktorem w FRSC w akupunkturze Master Tung

Klaudia Stolarska Szkoleniowiec
Photo of the day
PROF. DR HAB. Janusz Iskra
Photo of the day
Monika Szczęsna
Photo of the day
Piotr Łącz
Photo of the day
DR HAB. Krzysztof Przednówek PROF nadzw.
Photo of the day
DR n Med. Paweł Gwiazdoń
Photo of the day
DR HAB. n Med Adam J.Białas PROF nadzw