Loading...
9
logo

Jesteś lekarzem lub fizjoterapeutą pragnącym rozwijać swoje umiejętności oraz wiedzę w obszarze rehabilitacji urazów, kontuzji i wad postawy?

Poszukujesz innowacyjnego szkolenia, które wyposaży Cię w kompleksowe narzędzia niezbędne do prowadzenia skutecznego procesu rehabilitacji ruchowej?

Dobrze trafiłeś!

logo
logo

Zapisz się na kurs Terapeuta Ruchowy i stań się ekspertem w dziedzinie rehabilitacji ruchowej!

Kurs Terapeuta Ruchowy, opracowany przez doświadczonych fizjoterapeutów w dziedzinie rehabilitacji i treningu- dr Michała Pietrzaka oraz mgr Jakuba Cieniawskiego, zapewni Ci kompleksową wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznej pracy z pacjentami. Bazując na ich wieloletnim doświadczeniu i praktyce klinicznej, kurs ten przekazuje niezbędną wiedzę i umiejętności dotyczącą praktycznych, innowacyjnych i sprawdzonych metod rehabilitacji ruchowej.

Po ukończeniu kursu:

  • Zdobędziesz umiejętności indywidualizacji programowania rehabilitacji ruchowej.
  • Odkryjesz tajniki skutecznej diagnostyki, które wzmocnią Twoją pewność działania w fachu fizjoterapeuty!
  • Poznasz najnowsze trendy w rehabilitacji ruchowej, które zmieniają sposób myślenia o fizjoterapii.
  • Dowiesz się, jak wykorzystać nowatorskie podejścia terapeutyczne, aby osiągnąć szybsze i trwalsze efekty w procesie rehabilitacji.
  • Zrozumiesz istotę prewencji kontuzji oraz metod zapobiegania ich występowaniu,
  • Zwiększysz swoje możliwości zarobkowe, poszerzając zakres usług oferowanych w ramach praktyki fizjoterapeutycznej,
  • Poznasz tajniki pracy Terapeuty Ruchowego i staniesz się jednym z najlepszych w tym zawodzie!
  • Otworzysz się na nowe, innowacyjne horyzonty w praktyce fizjoterapeutycznej,
  • Dołącz do grona specjalistów, którzy skutecznie walczą z urazami i przeciążeniami, pomagając swoim pacjentom odzyskać pełną sprawność i cieszyć się aktywnym życiem!
  • Staniesz się niezbędnym wsparciem dla osób pragnących szybko powrócić do pełnej formy i zdrowia!

Terapeuta Ruchowy

w cenie

1999 zł

65 stron skryptów
ponad 31h nagrań

Poznaj moduły kursu

logo

Lista modułów:

  • 1. Istota Wywiadu oraz Analiza posturalna pacjenta
  • 2. Patofizjologia wybranych jednostek klinicznych
  • 3. Zdrowy kręgosłup
  • 4. Zdrowe kolano
  • 5. Zdrowa Obręcz Barkowa
  • 6. Stretching
  • 7. Ćwiczenia usprawniające będące następstwem oceny poziomu zdrowia i sprawności fizycznej
  • 8. Specyficzne testy diagnostyczne w fizjoterapii
  • 9. Manualne techniki lecznicze tkanek miękkich
  • 10. Aktywność Fizyczna Kobiet w Ciąży
  • 11. Prewencja występowania urazów w sporcie
  • 12. Odnowa biologiczna

Wciąż się zastanawiasz?

Rozumiemy to.

Kurs Terapeuta Ruchowy to inwestycja bez ryzyka

Kurs objęty jest programem "Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Gwarancja satysfakcji to zabezpieczenie Twojej inwestycji w nasz kurs.

Założenia gwarancji satysfakcji są proste: NIE PONOSISZ ŻADNEGO RYZYKA związanego z zakupem. Jeżeli zakupiony kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, poinformuj nas o tym w ciągu 30 dni od zakupu, a otrzymasz zwrot pieniędzy.

gwarancja

Poznaj autorów kursu:

logo
dr nauk medycznych i nauk o zdrowiu Michał Pietrzak
fizjoterapeuta, Prezes Śląskiego Centrum Fizjoterapii
dwukrotny olimpijczyk,
Finalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016
5-krotny medalista Mistrzostw Europy, medalista Uniwersjady,
Trener Kadry Narodowej PZBiS,
Trener medalistów mistrzostw Europy, Świata, Pucharów Świata wielu dyscyplin sportu
logo
Mgr Fizjoterapii Jakub Cieniawski
Prezes Centrum Medycznego RehAbility w Jeleniej Góry
Wieloletni Szkoleniowiec
Fizjoterapeuta Kadry Olimpijskiej PZBiS

Co mówią o nas kursanci

Istota Wywiadu oraz Analiza posturalna pacjenta

Jeśli, jako trenerzy czy rehabilitanci, chcemy stworzyć skuteczny program treningowy dla podopiecznych, powinniśmy spojrzeć na klienta jak na ciąg wzajemnie oddziałujących na siebie powiązań, a przede wszystkim zrozumieć je – aby zdiagnozować, a następnie wyeliminować słabe ogniwo, ograniczające efektywność pracy treningowej. Musimy mieć świadomość, iż zaburzenia w jednym ogniwie, mogą prowadzić do zmian, często w odległych częściach ciała. Dlatego podstawową zasadą rehabilitacji i treningu jest INDYWIDUALIZACJA. Trener, który nie rozpoznaje indywidualnych predyspozycji swojego podopiecznego, naraża go na przetrenowanie, niedotrenowanie lub utratę zdrowia. Rehabilitant bez zwrócenia uwagi na indywidualne potrzeby sprawnościowe pacjenta będzie leczył ból, nie eliminując przyczyn występowania dolegliwości, które powrócą z biegiem czasu.

Patofizjologia wybranych jednostek klinicznych

Programowanie efektywnego planu ćwiczeń usprawniających i leczniczych wymaga znajomości mechanizmów powstawania urazów i przeciążeń. Jest to wiedza niezbędna do zaprogramowania efektywnego planu rehabilitacji i maksymalizacji tempa budowy sprawności fizycznej, reedukacji wzorców ruchowych oraz prewencji występowania dolegliwości bólowych u pacjenta w przyszłości. Kuba w swoim wykładzie „Patofizjologia wybranych jednostek klinicznych” nie tylko zapozna Was z przyczynami występowania najczęstszych kontuzji i dolegliwości bólowych, ale przede wszystkim podpowie Wam w jaki sposób ustrzec podopiecznych przed ich wystąpieniem. Moduł "Patofizjologia wybranych jednostek klinicznych" obejmuje takie wykłady jak: 1.Wstęp do patofizjologii (56min), 2.ACL (48min), 3.MCL (19min), 4.PCL (15min), 5. kolano skoczka (41min), 6.Konflikt rzepkowo-udowy (35min), 7.Ciasnota podbarkową (43min), 8. Pozostałe urazy kompleksu barkowego (25min). Z tych tematów dowiesz się od Jakuba Cieniawskiego jak zdiagnozować wybraną jednostkę chorobową oraz następnie jak zaprogramować odpowiednią rehabilitacje z podziałem na  fazy protokołu rehabilitacji, co zapewni Twoim pacjentom maksymalnie szybkie tempo powrotu do zdrowia.

Zdrowy kręgosłup

To jak stoimy, ma ogromne znaczenie dla efektywności wprawiania naszego organizmu w ruch. Kręgosłup ustawiony w neutralnych, fizjologicznych krzywiznach jest w stanie wytrzymać o 25 do 45% większe obciążenie zewnętrzne (Gunning i in. 2001). Człowiek na swoją nieprawidłową postawę ciała (wady postawy) zazwyczaj pracuje latami, więc zmiany również będą wymagać czasu. Praca rehabilitanta i trenera powinna skupić się na uwolnieniu patologicznego napięcia w strukturach skróconych, następnie aktywacji i torowaniu nerwowym w osłabionych i wyłączanych z ruchu grupach mięśniowych. Warto na początku pracy rozluźnić system mięśniowo-powięziowy, co zmniejszy dolegliwości bólowe i przyspieszy postępy w korekcji wad postawy. Przy planowaniu przebiegu terapii należy skupić szczególną uwagę na źródle problemu, czyli zbyt napiętych i rozluźnionych tkankach mięśniowych, starając się wdrażać prawidłowe wzorce ćwiczeń korekcyjnych. W takich przypadkach w każdym programie usprawniania zaczynać powinniśmy od zmniejszenia napięcia przykurczonych grup mięśniowych, wykorzystując do tego np. technikę auto-uwalniania powięziowo-mięśniowego, flossing, PIR, czy streetching najlepiej dynamiczny lub aktywny a w dalszej kolejności stosować ćwiczenia aktywacji czy wzmacniania osłabionych grup mięśniowych co wyeliminuję przyczyny dysfunkcji kręgosłupa.

Zdrowe kolano

Ograniczony zakres ruchu w stawach kończyn dolnych, czy osłabiony mięsień (słabe ogniwo), zaburzać będzie prawidłowy wzorzec ruchowy stawu kolanowego. W takiej sytuacji zachowanie funkcji ruchu wymaga kompensacji w innym segmencie ciała poprzez zwiększony zakres ruchu sąsiedniego stawu, co może prowadzić również do przeciążenia tkanek. Opanowanie umiejętności przeprowadzania testów funkcjonalnych dla stawu kolanowego (Screening) oraz umiejętność doboru ćwiczeń usprawniających pod negatywne wyniki przeprowadzonego wywiadu sprawnościowego klienta, da Nam informację, które grupy mięśniowe są osłabione, które są przykurczone oraz gdzie leży przyczyna występowania przeciążeń i dolegliwości bólowych stawu kolanowego. Wiedza ta jest bezwzględnie niezbędna do zaprogramowania indywidualnego procesu rehabilitacji oraz maksymalizacji tempa budowy zdolności motorycznych naszych klientów.

Zdrowa Obręcz Barkowa

Proces diagnostyczny i interpretacja wyników testów skriningowych jest niezwykle ważna w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania obręczy barkowej. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Ci informacji, która struktura jest związana z powstawaniem dolegliwości bólowych Twojego barku. Wiedza ta da Ci możliwość wyeliminowania przyczyny kontuzji, czy dolegliwości bólowych, dzięki czemu w pełnym komforcie będziesz mógł podejść do wdrażania technik manualnych oraz ćwiczeń usprawniających. Moduł Zdrowa Obręcz Barkowa kursu Terapeuta Ruchowy obejmuje tematy: 1. Zdrowy bark (42min), 2. Modyfikacja techniki ćwiczeń siłowych (66min), 3. Ćwiczenia siłowe obręczy barkowej (42min)

Stretching

Aby Nasze ciało miało szansę ergonomicznie i efektywnie pracować niezależnie od wybranego rodzaju aktywności fizycznej- należy wyeliminować wszelkie kompensacje i zaburzenia w przebiegu prawidłowych wzorców ruchowych przy jednoczesnym podniesieniu temperatury ciała osoby ćwiczącej. Wszelkie ograniczenia w ruchomości stawów i mobilności tkanek miękkich mogą negatywnie wpływać na efektywność podejmowanych form aktywności fizycznej a przede wszystkim zwiększać ryzyko występowania przeciążeń i kontuzji. Szczegółowa analiza poziomu sprawności fizycznej i potrzeb naszego ciała, dzięki przeprowadzonemu Screeningowi – daje Nam szansę zaprogramować efektywnie rozgrzewkę, która podniesie efektywność każdego rodzaju aktywności fizycznej w części głównej treningu.

Ćwiczenia usprawniające będące następstwem oceny poziomu zdrowia i sprawności fizycznej

Podczas aktywności fizycznej, ograniczony zakres ruchu w jednym stawie czy osłabiony mięsień (słabe ogniwo), zaburzać będzie prawidłowy wzorzec ruchowy. W takiej sytuacji zachowanie funkcji ruchu wymaga kompensacji w innym segmencie ciała poprzez zwiększony zakres ruchu sąsiedniego stawu, co może też prowadzić do przeciążenia tkanek.. Opanowanie umiejętności przeprowadzania testów funkcjonalnych (Screeningowych) oraz umiejętność doboru ćwiczeń usprawniających pod wyniki przeprowadzonego wywiadu sprawnościowego klienta, da Nam informację, które grupy mięśniowe są osłabione, które są przykurczone oraz jakie wady postawy występują u naszego podopiecznego. Wiedza ta jest bezwzględnie niezbędna do zaprogramowania indywidualnego procesu rehabilitacji oraz maksymalizuje tempo budowy zdolności motorycznych Naszych klientów/sportowców.

Specyficzne testy diagnostyczne w fizjoterapii

Proces diagnostyczny i interpretacja wyników testów screeningowych jest niezwykle ważna w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Nam informacji, która struktura jest zamieszana w powstawanie dolegliwości bólowych naszych pacjentów i podopiecznych. Wiedza ta da Nam możliwość wyeliminowania przyczyny kontuzji czy dolegliwości bólowych, dzięki czemu w pełnym komforcie będziemy mogli podejść do wdrażania technik manualnych oraz ćwiczeń.

Manualne techniki lecznicze tkanek miękkich

Istotą systemu naprawczego, który promujemy w Elitarnym Treningu, jest połączenie screeningu, terapii manualnej oraz indywidualnie zaplanowanego treningu. Terapia manualna, wykorzystanie Masażu Tkanek Głębokich jest niezmiernie ważne, szczególnie u pacjentów bólowych, u których kontuzja nie pozwala rozpocząć w pełni procesu treningowego. Dzięki technikom pokazanym w tym materiale, będziemy mogli znieść ból oraz poprawić utraconą funkcję pacjenta. Resztę osiągniesz poprzez zindywidualizowany trening 😉

Aktywność Fizyczna Kobiet w Ciąży

Poród to dla matki wydatek energetyczny podobny do przebiegnięcia maratonu (42,195 km). Warto aby kobieta spodziewająca się dziecka, dobrze się do tego przygotowała, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Aktywność fizyczna w okresie ciąży zmniejsza lęk i tym samym napięcie mięśniowe, przygotowując jednocześnie ciało do akcji porodowej. „Aktywność fizyczna kobiet w ciąży” w Elitarnym Treningu to innowacyjny moduł kursu Terapeuty Ruchowego stworzony przez trenerów i fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem, zdobytym na najwyższym światowym poziomie. Zapewni on rozwój warsztatu fizjoterapeucie, trenerowi przygotowania motorycznego jak i absolwentowi kursu trenera personalnego Z kursem Aktywność Fizyczna Kobiet w Ciąży (online) zdobędziesz zarówno praktyczne umiejętności, jaki nowe kompetencje Nasz kurs to pewna, praktyczna wiedza, która przyda się nie tylko fizjoterapeutom, ale też trenerom, branży fitness oraz wszystkim kobietom w ciąży chcącym zadbać o zdrowie i sprawność fizyczną swoją i nowo narodzonego dziecka.

Prewencja występowania urazów w sporcie

Urazy. Towarzyszą nam od zawsze i w zasadzie; w pewnym zakresie jesteśmy na nie skazani. Nasz narząd ruchu, choć doskonały w swojej konstrukcji, nie zawsze może przeciwstawić się siłom, które pojawiają się podczas treningów czy rywalizacji prowadzonej na najwyższym poziomie. Dlatego stale szukamy nowych metod zapobiegania i leczenia kontuzji. Dziś potrafimy szerzej spojrzeć na urazy sportowe, dzięki czemu wiadomo np., że aby chronić staw skokowo-goleniowy przed skręceniem, należy wzmacniać mięsień pośladkowy średni. Aby chronić staw ramienny – należy stabilizować łopatkę i tułów oraz uruchamiać stawy biodrowe… Dlatego uczymy patrzeć na ludzkie ciało jak na całość, pokazując powiązania między jego segmentami (znajdującymi się powyżej i poniżej dysfunkcji) oraz wykrywać zaburzenia, które mogą być przyczyną powstania urazu.

Odnowa biologiczna

Co podnosi efektywność programów treningowych i usprawniających? Jakie są metody unikania kontuzji? Co przyśpieszy tempo regeneracji powysiłkowej? Odpowiedzi na takie oraz wiele innych pytań, związanych ze skutecznymi metodami odnowy biologicznej, padną podczas naszego wykładu online. Swoją fachową wiedzę, doświadczenie oraz cenne, praktyczne wskazówki, przekażą prowadzący go wspólnie Jakub Cieniawski oraz Michał Pietrzak.